שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים
בית רוטשילד הדסה, קמפוס המכללה האקדמית צפת (צילום: יוני לובלינר) בית רוטשילד הדסה, קמפוס המכללה האקדמית צפת (צילום: יוני לובלינר)

פרופ' אוסקר אמבון - ראש תוכנית הלימודים לתואר שני בניהול מערכות בריאות

פרופ' אוסקר אמבון

במכללה האקדמית צפת  (M.H.M) ראש תוכנית הלימודים לתואר שני בניהול מערכות בריאות

 

 

דוא"ל ליצירת קשר:

Oscar.Em@Zefat.ac.il

 

פרופ' אוסקר אמבון הוא רופא מומחה בכירורגיה אורולוגית, מוסמך במנהל ציבורי של בית הספר למימשל ע"ש קנדי באוניברסיטת הרווארד ופרופסור חבר אמריטוס של הפקולטה לרפואה באוניברסיטת בר-אילן.

ניסיונו בניהול החל בפעילותו בהסתדרות הרפואית בישראל וכמנהל יחידה לאורולוגיה פולשנית בבית החולים זיו בצפת ובהמשך כסגן מנהל בית החולים.

ב-1993, לאחר שובו מלימודים בארה"ב, נבחר למנהל המרכז הרפואי על שם רבקה זיו בצפת, תפקיד אותו מילא עד 2014, בד בבד עם פרישתו לגמלאות.

במהלך כהונתו, הצעיד פרופ' אמבון את המרכז הרפואי על שם רבקה זיו בצפת למעמד של מרכז רפואי אוניברסיטאי, שלא רק הכפיל את שטחו הפיזי, אלא הוסיף שירותים רפואיים חיוניים לאזור, שעד אז רוכזו במרכזים רפואיים גדולים, כגון מכון אונקולוגי עם יחידת הקרנות, בית חולים לילדים, מכשירי CT, MRI, PET-CT  , צנתורי לב, פסיכיאטרית ילדים. כל זאת לצד מכוני מחקר רפואי.

פרופ' אמבון פעל רבות למאבק לשוויון בבריאות, והתמנה על ידי שר הבריאות ליו"ר הוועדה לצמצום הפערים בין הפריפריה למרכז.

חלק מהמלצותיה של הוועדה התקבלו, והיום ניתן לראות את השפעתם באזורים הפריפריאליים במדינת ישראל.

פרופ' אמבון הוא מיוזמי פתיחת פקולטה לרפואה בגליל וחבר בוועדות שהוקמו לקידום הנושא בין היתר במשרד הבריאות, במשרד סגן ראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל.

במהלך כהונתו כמנהל המרכז הרפואי על שם רבקה זיו בצפת, קיבל המרכז הרפואי בראשותו ציון לשבח מחברי וועדת הבדיקה הממשלתית בראשות השופט בדימוס ד"ר אליהו וינוגרד, לחקר אירועי מלחמת לבנון השנייה והאירועים שקדמו לה, מצה"ל וממשלת ישראל, על חלקו במתן טיפול רפואי למעל 1,500 פצועים, בעת שבית החולים והאזור כולו היו תחת התקפות טילים יומיות.

 

גם על פתיחת שעריו ב-2013 לנפגעים ממלחמת האזרחים בלבנון, זכה המרכז הרפואי זיו לשבחים ממדינות רבות, שהיללו אותו על פעילותו ההומניטרית.

 לאחר פרישתו לגמלאות, יצא הפרופ' אמבון לשהות בת שנה ביבשת אפריקה, על מנת לתרום מניסיונו כמנהל מרכז רפואי באחת ממדינות היבשת.