עמודה של ד"ר שחר מרנין דיסטלפלד - המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים

ד"ר שחר מרנין דיסטלפלד

ד"ר שחר מרנין דיסטלפלד

מחקריה של ד"ר שחר מרנין דיסטלפלד עוסקים באמנות פלסטית בישראל בעבר ובהווה. תחומים עיקריים : אמניות נשים יהודיות וערביות, היבטים מגדריים באמנות, סוציולוגיה של האמנות, אמנות וחינוך. מחקר מקיף שאותו היא עורכת בשנים האחרונות קשור בדימוי פרח הבר בתרבות החזותית בישראל. כאן היא מתחקה אחר שורשיו התרבותיים של פרח הבר בהיסטוריה הציונית ובישראל הצעירה וחוקרת היבטים עכשוויים בעיסוקם של אמנים ישראליים בדימוי זה לאור המציאות המשתנה.

עבודת הדוקטור של ד"ר מרנין דיסטפלד נעשתה באוניברסיטת חיפה (2012) ועסקה בייצוגיה של האישה העברייה במרחב הביתי בין השנים 1920  - 1948 מתוך ספרי הדרכה לנשים, עיתוני נשים ופרסומות למוצרי בית שהודפסו בעיתונות ובספרות הפופולרית (מנחות הדוקטורט: פרופ' חיה שפייר-מקוב ופרופ' דבורה ברנשטיין). 

מחקר בתר-דוקטורט התבצע באוניברסיטת קליפורניה, דיוויס, בשנת 2016 בהדרכתה של פרופ' סוזן מילר.

עוסקת במחקר ובהוראה אקדמית ובאוצרות. תחומי המחקר: תרבות ואמנות בישראל, אמנות ושואה, אמנות ומגדר, חינוך ואמנות, סוציולוגיה של האמנות.

שייכת לסגל הבכיר בחוג לאמנות, ספרות ומוסיקה, המכללה האקדמית צפת. מלמדת כמורה מן החוץ גם במכון לאמנות, ובמסלול אמן-מורה, מכללת אורנים. הקורסים שמלמדת הם בעיקר בתחום תולדות האמנות ותיאוריה של האמנות. 

אוצרת הגלריה במכללת אורנים ואוצרת ב "גלריית הקומה העליונה", מרכז ההנצחה, קרית טבעון.