פרופ' עפר עציון ראש חוג למערכות מידע | המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים

פרופ' עפר עציון

ראש החוג

 

 

מוטו בחיים:  Ridendo Dicere Verum  (לומר את האמת על דרך ההומור)

 

שיר המבטא קוד התנהגות:  IF/Kipling

 

קצת עלי:

יליד חיפה, אב לארבע בנות ושלושה נכדים.  אני אדם יוצר, יצירה שפנים שונות בה. בנעורי הייתי סטנדאפיסט ויצרתי הומור וסאטירה. התחלתי לחרוז חרוזים מגיל צעיר, ובגיל הנעורים כתבתי שירים וסיפורים קצרים. נטשתי את הכתיבה בגיל 20, וחזרתי אליה שנים רבות מאוחר יותר.  את עיקר היצירה לאורך השנים השקעתי בתחום המדעי-טכנולוגי.

 

למדתי לתארים אקדמיים בפילוסופיה, מנהל עסקים, ומדעי המחשב שהוא תחום המחקר שלי.  הייתי לסירוגין באקדמיה ובתעשיית הטכנולוגיה העילית, פרסמתי ספר מקצועי שנלמד באוניברסיטאות ברחבי העולם, ומספר רב של מאמרים. לאחר שנים רבות בחטיבת המחקר של IBM, בשנת 2014 חזרתי לאקדמיה.  הייתי ראש החוג למערכות מידע במכללה האקדמית עמק יזרעאל, ולאחרונה  הצטרפתי למכללה האקדמית צפת כראש החוג למערכות מידע כאשר המטרה בשני המקומות היא להגביר את השתתפות בנות ובני  הצפון בתעשיית הטכנולוגיה העילית ובעולם היזמות.  לאחר חזרתי לאקדמיה חזרתי גם לכתוב שירים, ובתור איש של פעם, ממשיך לכתוב בחריזה.

 

פרסמתי שלושה ספרי שירה:  "בין סגול ובין תכלת" (עם סיגל מגן)  בשנת 2015,  "לא מובן מאליו" בשנת 2017, ו "מכל קצותיו" ספר המתכתב עם שירים של גדולי השירה העברית בשנת 2018.   משנת 2016  אני משמש כעורך ראשי של כתב עת ספרותי הנקרא "בין סגול ובין תכלת",  היוצא לאור שלוש פעמים בשנה. בשנים 2014 – 2019 הנחיתי תכנית ברדיו קול יזרעאל בשם "העמק הדיגיטלי", בה שודרו 195 תכניות.