החוג למערכות מידע במכללה האקדמית צפת - המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים

החוג למערכות מידע במכללה האקדמית צפת

 

חזון החוג 

מדינת ישראל מצטיינת בתחום הטכנולוגי.  הטכנולוגיה העילית בישראל היא הקטר המניע את הכלכלה, וגם כלי מרכזי לניידות חברתית של אנשים מכל מגוון שכבות האוכלוסייה.  המכללה האקדמית צפת יצרה תכנית אקדמית שמטרתה להיות ציר להעצמה, הן של אנשי הצפון על כל המגוון האנושי הרב,  והן של האזור כולו על-ידי עבודה הדוקה עם ארגונים בנושאי חדשנות, והאצה של תהליך פיתוח יזמות באזור.

המטרה המרכזית של התכנית היא להכשיר את הבוגרים להצליח להיכנס, להצליח ולהתקדם בעולם טכנולוגיות המידע.  החזון מורכב מהצטיינות אקדמית משולבת עם ידע פרקטי ושיתוף פעולה הדוק עם התעשייה; טיפוח מצטיינים על ידי מתן הזדמנויות והתאמת תכנית בהדרכה אישית, וגם העצמה של סטודנטים בעלי רקע חסר על-ידי תגבור וחונכות אישית.

התואר במערכות מידע

התואר במערכות מידע מיועד בעל רוחב אופקים מקצועי המאפשר תעסוקה בתחומי טכנולוגיות המידע במגוון תפקידים, כמוראה באיור.  בעוד תואר במדעי המחשב מתמקד בצד הטכנולוגי והמתמטי בלבד, ותואר בהנדסת תוכנה מתמקד בצד תהליכי של פיתוח מערכות ממוחשבות,  התואר במערכות מידע מיועד לכאלו הרוצים מחד גיסא לקבל רקע חזק בטכנולוגיות, ומאידך גיסא לשלוט בקשר שבין הטכנולוגיה למציאות, באמצעות הכרה טובה של נושאי ניתוח מערכות, חווית המשתמש, הצד העסקי של מערכות דיגיטליות, יזמות וחדשנות.

 הייחוד שבחוג למערכות מידע

החוג משלב בתוכו לימודי טכנולוגיה ברבה גבוהה עם גישה מעשית המשולבת עם פרויקטים בתעשייה.  שיטת הלימוד היא מתקדמת וכוללת לימוד על-ידי משחק ושילוב של הקאתונים.  נושאים ייחודיים בחוג:  לימודי חדשנות ויזמות, מיקוד בנושאי בריאות דיגיטלית.  סגל החוג מסור להצלחת הסטודנטים.

את תכנית לימודים והקורסים שתלמדו

מרכז החדשנות

המכללה האקדמית צפת, מעניקה לפריפריה הצפונית של ישראל אפשרויות חינוך אקדמיות באיכות גבוהה ומשמשת כמנוע של שינוי, פיתוח וצמיחה אזורי. לאחרונה הקימה המכללה האקדמית צפת, מרכז יזמות וחדשנות. באמצעות המרכז נעצים ידע, מיומנויות, ומשאבים הקיימים בחברות, ארגונים ואנשים הגרים ,לומדים ועובדים בצפון.

המטרה הינה לבנות מערכת קשרי גומלין לפעילות יזמית וחדשני שתביא להעצמה כלכלית ואנושית באזור כולו. המרכיבים שאותם אנחנו מחברים תחת קורת גג אחת במרכז היזמות והחדשנות הם: אקדמיה, תעשייה, חברות הזנק  – חדשנות ומימון.

המרכז ישמש עבור החוקרים והסטודנטים הלומדים במכללה גשר לעולם היזמות והחדשנות שהוא אחד מסימני ההיכר והגאווה של מדינת ישראל ועבור החברות, המיזמים, היזמים ואנשי המקצוע האיכותיים הגרים ועובדים בצפון ישמש המרכז מקור ידע, חניכה, העצמה ושיתוף ידע להקמת מיזמים טכנולוגיים חדשניים גלובליים.

המרכז יפעל במגוון תחומי התמחות בהתאם לצרכי השוק וישים דגש על בריאות דיגיטלית. המרכז  יקדם מיזמים  של יזמים בקהילה וגם של חוקרים  במכללה שעוסקים  בטכנולוגיות מידע וכן  במקצועות הרפואיים והפארא-רפואיים ומחוברים לבתי-חולים, מרכזים רפואיים וארגוני  בריאות.  לצד המרכז המכללה החלה לקיים קורסים אקדמיים בנושאי יזמות וחדשנות אשר יקנו כישורי יזמות לסטודנטים במגוון חוגים, ויכינו אותם לקחת חלק בפעילויות המרכז.

המרכז גם יעבוד עם ארגונים באזור הצפון כדי להעצים אותם בנושאי חדשנות בתוך הארגון, דרך הכשרות, חניכה ומיזמים משותפים.

 

מיקוד בבריאות דיגיטלית

העשור שהחל עכשיו כבר זכה לשם "עשור הבריאות הדיגיטלית",  ההתפתחויות בעולם הרפואי: רפואה מותאמת אישית, רפואה מרחוק, רפואה מדייקת ומבוססת על נתוני עתק, הן מגמות שהתעצמו בעידן מגפת הקורונה.  המכללה האקדמית בצפת מתמחה במקצועות פארא-רפואיים כגון: מדעי המעבדה הרפואית, פיזיוטרפיה, רפואה דחופה וסיעוד.  בשיתוף פעולה עם חוגים אלו, וכן עם מוסדות בריאות באזור הצפון, החוג מתמקד בנושא בריאות דיגיטלית, הן ברמה המחקרית עם הקמתו של "מרכז המחקר הגלילי לבריאות דיגיטלית" במכללה, והן ברמת מקצועות הלימוד, שיתפתחו בהמשך למגמת התמחות בתוך החוג.


קשרי תעשייה והתמחויות בתעשייה

החוג משלב בתכנית הלימודים אפשרות של התמחות בתעשייה שמאפשר צבירת ניסיון וקשרים בפיקוח אקדמי.  בחוג משולבים מרצים בעלי ניסיון רב בתעשייה. גולת הכותרת של הלימודים היא פרויקט הגמר שמתבצע בתעשייה.

 

 

דוגמאות לפרויקטים שבוצעו במסגרת פרויקט הגמר

ועוד משהו קטן... 

תואר במערכות מידע במכללה האקדמית צפת הוא כרטיס הכניסה שלכם לטכנולוגיה העילית על ידי שילוב של תאוריה ופרקטיקה ברמה גבוהה, ואווירה ידידותית.

 

למה אתם מחכים?
תתחילו להגשים

 

צרו קשר עוד היום יועצי הלימודים שלנו

 

טל': 1800-344-544

מייל: harshama@zefat.ac.il