מעבר לדף הבית

מחקר

המרכז לחקר הגליל

 

רקע

המעורבות החברתית של מוסדות אקדמיים בסוגיות חברתיות מורכבות בסביבתם, הולכת וגדלה בשנים האחרונות. דרך אחת להגברת מעורבותם היא, באמצעות הקמתם של מרכזי מחקר אקדמיים, המדגישים את חשיבות הקשרים שבין האקדמיה לבין הקהילה.

 

המכללה האקדמית צפת מבקשת למצב עצמה כמוסד אקדמי מרכזי באזור צפת והגליל, על-ידי הרמת דגל  הפיתוח הקהילתי הבין-תחומי והרב תרבותי. לשם כך, המכללה הקימה מזה זמן את היחידה למעורבות חברתית. בחזון הארגוני שלה נקבע, שהיא תתרום להפיכתה של צפת לעיר מכללתית, המאופיינת בין השאר, באוריינטציה חברתית רב-תרבותית, אשר תיושם גם בישובים בסביבתה.

 

בהמלצת נשיא המכללה, חברי המועצה האקדמית אישרו לאחרונה את הקמתו של "מרכז מחקר בינתחומי לפיתוח קהילתי רב-תרבותי", במטרה להעמיק את יישום חזון המכללה, על-ידי פיתוח מוגבר של שיתופי פעולה בין החוגים הקיימים במכללה ובינה לבין הקהילות שבסביבתה.

 

ההרכב הדמוגרפי הרב-תרבותי של התלמידים מחד ושל סביבת המכללה מאידך מחייבים, שמרכז מעין זה ישלב בעבודתו מחקרי פעולה ופרקטיקות מבוססי ראיות (Evidence Based Practice), בעלות גישה רב-תרבותית רגישה ומושכלת. בנוסף, המרכז יעודד גישות מחקר והוראה בין-תחומיות, במתודולוגיות חדשניות, ובשיתופי פעולה עם מוסדות הממשל, קרנות, עמותות, ארגוני חברה אזרחית וארגונים למטרות רווח.

בואו לבקר
רח' ירושלים צפת

דרכי הגעה למכללה:
הגעה לתחנה המרכזית בצפת באמצעות כל קו אוטובוס ומשם הליכה רגלית כ5 דקות.


טלפון ליצרת קשר :
1800-344-544 ---


==