מהמכללה האקדמית צפת - לבית המשפט העליון
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים
יצחק דרוקמן. מהמכללה האקדמית צפת –  לבית המשפט העליון יצחק דרוקמן. מהמכללה האקדמית צפת –  לבית המשפט העליון

מהמכללה האקדמית צפת - לבית המשפט העליון

יצחק דרוקמן החל את לימודי המשפטים בבית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת כשהוא בן 38 * הוא לא ויתר על החלום, ובמקביל לניהול ובעלות על עסק מקומי מוכר לשיווק ולפרסום למד ונחשף במכללה האקדמית צפת למיטב המרצים בתחום ולצמרת המשפטית בישראל * בספטמבר הקרוב הוא צפוי להתחיל את התמחותו בבית המשפט העליון

יצחק דרוקמן (42), המתגורר במושב ביריה שבצפון, נמשך תמיד ללימודי משפטים "בגלל הלוגיקה, האמונה בשמירה על החוק והאמונה בערכי הצדק", כהגדרתו.

יחד עם זאת, מזה שנים שהוא בעל עסק ומנהל את בית העסק "גוונים", הממוקם בצפת, ומעניק פתרונות פרסום, שילוט, דפוס וגרפיקה ברחבי הארץ.

בגיל 38 הוא החליט להגשים את חלום נעוריו.

במקביל להמשך הבעלות ולניהול השוטף של בית העסק שלו הוא התחיל ללמוד משפטים בבית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת, לא לפני שבחן מוסדות לימודים אחרים המעניקים תואר דומה.

"עצם זה שיש מכללה בצפת ויש בה מסלול ללימודי משפטים עם צוות מרצים מומחים ומקצועיים מהשורה הראשונה בארץ, שמצד אחד אוהב מאוד את המקצוע ומצד שני אכפתי, משפחתי וחושף אותך לטובי השופטים כנשיא בית המשפט העליון בדימוס פרופ׳ אהרון ברק, מפגיש אותך כבר משנת הלימודים הראשונה עם ראשי רשויות המס לדוגמא ומלמד אותך פרקטית, איך להופיע בבית המשפט, הכריע את הכף והעניק לי קרש קפיצה לא רק לעולם המקצועי, אלא גם לחיים בכללותם", סיפר דרוקמן השבוע.

"צריך שיהיו יותר עורכי דין בצפת. זה קריטי למהלך החיים פה. מלבד זאת, אני מחובר לצפת. לצדיקים שלה. יש לי קשר מיוחד לעיר הזאת. יש בצפת משפחתיות. כולם פה חברים. אין פה ניכור ויש פה ערבות הדדית. הלימודים במכללה לא רק איכותיים, אלא גם קרובים לי גיאוגרפית והם בשכר לימוד אוניברסיטאי", הוא הוסיף.

במסגרת שנה ג' של לימודי המשפטים במכללה שבסיומה גם נבחר כמצטיין ראש בית הספר, סייר דרוקמן בבית המשפט העליון בירושלים.

בספטמבר הקרוב הוא צפוי להתחיל שם את התמחותו.

"תכננתי לעשות את ההתמחות שלי במשרד מקומי-פרטי. ראש בית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת, פרופ' מוחמד ותד, הוא זה שעודד אותי לשאוף גבוה. כלומר, לעשות התמחות בגוף ציבורי גדול ולא במשרד פרטי".

"פרופ' ותד שינה לי את החשיבה, ואני רציתי קפיצה קדימה. רציתי להגשים את החלום שלי – להיות עורך דין מצליח ואף שופט. על אף ששלחתי מיילים לבית המשפט העליון באיחור יחסי, זומנתי לריאיון. לאחר שעברתי בהצלחה את בדיקת מסמך קורות החיים וגיליון הציונים ואת הבחינות המקצועיות בעל פה, התקשרו אלי לפני כחודש מבית המשפט העליון וברוך השם הודיעו לי שהתקבלתי להתמחות, שצפויה להתחיל כבר בחודש ספטמבר הקרוב, בעזרת השם. בנוסף, אם ירצה השם, אני גם מתכנן להתחיל את לימודי התואר השני שלי בשנת הלימודים הקרובה בכפוף לאישור הגורמים המוסמכים", הדגיש דרוקמן.

"המכללה האקדמית צפת היא שנתנה לי את הבמה ואת הכלים להצליח. בסוף הלימודים שם, ובזכות המכללה, הרגשתי איך שכל מה שלמדתי מהשנה הראשונה ועד השנה השלישית מתחבר ביחד".

ראש בית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת, הפרופ' מוחמד ותד: "יצחק הוא סטודנט חרוץ, ענייני ונעים הליכות. לאור הישגיו בלימודים, ומהיכרותי עמו, המלצתי לו, עם תום לימודיו, להגיש מועמדות להתמחות בשירות הציבורי, ואין לי אלא להתגאות על כך שהוא הצליח להתקבל להתמחות בלשכת רשמת בית המשפט העליון".