מעבר לדף הבית

תואר M.S.N בסיעוד בצפון: להוביל את מערכת הבריאות אל עבר עתיד מבטיח

הסיעוד הוא מקצוע מוביל בתחום הבריאות, שהעוסקים בו הם משתלבים במגוון תפקידים במערך הבריאות, הכולל את משרד הבריאות, המרכזים הרפואיים, בתי החולים, קופות החולים, המרפאות הפרטיות ועוד.

הם אלה אשר עובדים על מנת לשמר או לשפר את בריאותם של חולים ומטופלים רבים: יחידים, משפחות וקהילות, במטרה לספק להם ידע, כלים ומיומנויות להבטחת איכות חיים מיטבית. איכות חיים מיטבית. 

לאחים ולאחיות יש ידע בריאותי נרחב במגוון תחומים, והם מספקים מענה מיטבי בהתמודדות עם מצבי בריאות וחולי ברצף החיים.

עשייתם מאופיינת במערכת יחסים דינמית, אכפתית ותומכת, המתבטאת באמפתיה, בחמלה, בד בבד עם מחויבות לערכים מוסריים ומקצועיים.

מערכת הבריאות מתפתחת ומתקדמת כתגובה לשינויים המתרחשים בעולם הרפואה, והיא זקוקה לאנשי מקצוע, שינהלו אותה בהתאם למציאות המשתנה: ינצלו את מכלול המשאבים וכוח האדם במערכת לשיפור בטיחות ואיכות הטיפול, מחד גיסא, וצמצום פערים והנגשת השירות וזמינותם, מאידך גיסא. כל זאת, תוך מיצוי התנאים ותהליכי העבודה השונים, ליצירת סביבת עבודה אפקטיבית, המעמידה את המטופלים ומשפחותיהם במרכז עשייתם המקצועית.

אצלנו, במכללה האקדמית צפת, מטפחים את הסטודנטים ללימודי תואר שני בסיעוד, ומעניקים להם את מיטב הכלים המקצועיים, האקדמיים והניהוליים, כדי שיוכלו להפוך למנהיגים בתחום המקצועי, בפרט, ובמערכת הבריאות, ככלל. 

תוכנית לימודים מגוונת ומרתקת

תוכנית הלימודים לתואר שני בסיעוד במכללה האקדמית צפת עוסקת ומתמקדת במדיניות ומינהל בסיעוד. התואר השני בסיעוד במכללה האקדמית צפת הוא ללא תזה. המשמעות היא שעבודת הגמר שהסטודנטים נדרשים להכין עם סיום הלימודים, היא סמינריון. אורך מסלול הלימודים הוא שנתיים, 4 סמסטרים בסך הכל.

הלימודים עצמם מתקיימים במתכונת של יום בשבוע. כך שהסטודנטים יכולים לשלב עבודה בקלות ולהמשיך להתפתח גם במישור המקצועי, במקביל ללימודים.  

הנחת היסוד של תוכנית הלימודים היא שתחומי הסיעוד ומערכות הבריאות שזורים זה בזה באופן טבעי, שכן אלו האמונים על הענקת הטיפול במסגרות הבריאות השונות, הם גם אלו שיידעו כיצד לייעל מסגרות אלו בצורה מיטבית. על כן, הסטודנטים לומדים אותם כמקשה אחת. 

בהתאם לכך, הם לומדים מגוון קורסים במטרה להעמיק בתחומי מערכות הבריאות וההיבטים השונים שלהן.

בין הקורסים הנלמדים במסגרת התוכנית, קורסים העוסקים בניהול וארגון, פיתוח כישורי מנהיגות, פיתוח המשאב המקצועי ויחסי העבודה ופיתוח מדיניות בריאות בסיעוד.

לצד אלה נלמדים קורסים מתודולוגיים וקורסים שמקנים כלים לפיתוח גישה ערכית ומקצועית, המחייבת חתירה לבטיחות, איכות ומצוינות.

לצד זה הסטודנטים נהנים מקורסי בחירה מסקרנים במיוחד: מדיה ובריאות, יזמות עסקית בבריאות ובריאות דיגיטלית.

בתום השנתיים הללו הסטודנטים מקבלים תעודת מוסמך תואר שני M.S.N)) בסיעוד, שמקנה להם יתרון בשוק העבודה, וסוללת להם את הדרך להתברג בתפקידי מפתח במרכזים רפואיים שונים, בבתי חולים, בקופות חולים ובמרפאות פרטיות.

 דגש מיוחד על מחקר

מלבד לחדד את חושי הניהול והמנהיגות שלהם וללמוד כיצד להביא אותם לידי ביטוי בתחום הסיעוד ומערכות הבריאות בכללותן, בתוכנית הלימודים ניתן דגש להקניית ידע במתודות מחקריות, שיהוו מסד לניהול מחקרים במקצוע.

הדבר נעשה במסגרת שלל קורסים בסטטיסטיקה, מחקר איכותני, מחקר כמותי, שבמהלכם הם מפתחים את המיומנויות האנליטיות שלהם, מתודות לאיסוף נתונים בצורה מסודרת ואפקטיבית ויכולת לתת אבחון מהיר ומדויק בהתבסס על נתונים קיימים.  

למי מתאים המסלול?

 מסלול לימודי תואר שני בסיעוד במכללה האקדמית צפת מתאים לבוגרי תואר ראשון בסיעוד, אחים ואחיות, העובדים במערכת הבריאות לסוגיה, ורוצים לצאת ללימודי המשך על מנת להרחיב אופקים במישור האקדמי, ולרכוש כלים, פרקטיקות, מיומנויות, שאיתם יוכלו להתקדם לתפקידים ניהוליים, ולייצר לעצמם הזדמנויות קריירה מעניינות במיוחד. 

ללמוד בצפון ולהרוויח המון

המכללה האקדמית צפת פתחה את תוכנית הלימודים לתואר שני בסיעוד ב-2018.

הדבר היווה פריצת דרך בכל הקשור להנגשת תארים מתקדמים לתושבי הצפון והגליל. 

תוכנית לימודים זו מאפשרת לאחים ולאחיות רבים להעמיק את הידע המקצועי בתחום מדיניות ומינהל מערכות בריאות מתקדמות בתוכנית אקדמית מגוונת ומעשירה, עם אווירה ייחודית, טבע עוצר נשימה, סגל אקדמי המורכב מדמויות מפתח בעולם הבריאות הפותחת דלתות והזדמנויות לקידום אישי ומקצועי. 

בואו לבקר
רח' ירושלים צפת

דרכי הגעה למכללה:
הגעה לתחנה המרכזית בצפת באמצעות כל קו אוטובוס ומשם הליכה רגלית כ5 דקות.


טלפון ליצרת קשר :
1800-344-544 ---


++