תואר שני בסיעוד עם מומחיות: השלב הבא באבולוציה המקצועית שלכם - מכללת צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים
תואר שני בסיעוד עם מומחיות תואר שני בסיעוד עם מומחיות

תואר שני בסיעוד עם מומחיות: השלב הבא באבולוציה המקצועית שלכם

אחים ואחיות שמעוניינים להרחיב את מעגל אפשרויות התעסוקה בענף הבריאות יכולים לגשת לתוכניות התמחות שונות כדי להעמיק את הידע הרפואי וכן לגשת למסלולים בתואר שני בסיעוד במגוון מסגרות ומוסדות לימודים בארץ. אצלנו במכללה האקדמית צפת משלבים את הטוב מכל העולמות בתוכנית לימודי תואר שני בסיעוד עם מומחיות, המכשירה אחים ואחיות באזור הצפון ומקנה את כל האמצעים והכלים להנהיג את מערכת הבריאות במקצועיות רבה. 

מה לומדים בלימודי סיעוד?

בית הספר למקצועות הבריאות של המכללה האקדמית צפת, הוקם במטרה לספק הכשרה מקיפה בענפ הבריאות השונים: רפואת חירום, אופטומטריה, פיזיותרפיה, מדעי המעבדה הרפואית וכמובן, סיעוד. תוכנית לימודי סיעוד מתחלקת ל-3 מסלולים: הסבה, תואר ראשון ותואר שני בסיעוד עם מומחיות, כאשר כל אחד מהם מקנה כלים תיאורטיים, קליניים ופרקטיים חיוניים להשתלבות אפקטיבית במערכת הבריאות:

א. הסבה לסיעוד - מתאים לאקדמאים עם תואר ראשון קודם שרוצים להשתלב בתעשייה יציבה עם שפע הזדמנויות קידום ותעסוקה. תכנית הסבה לסיעוד אורכה כשנתיים וחצי ומטרתה להכין את הסטודנטים והסטודנטיות למבחני ההסמכה הממשלתיים. לאורך תקופת הלימודים, רוכשים ידע נרחב במדעי החיים, החברה, ההתנהגות והרפואה לצד כלים קליניים חיוניים לעבודה עם מטופלים. את המסלול מסיימים עם תעודת תואר ראשון בסיעוד (B.S.N) ויוצאים לקריירה חדשה ומבטיחה. 

ב. תואר ראשון בסיעוד - צעירים מהצפון שמתעניינים בעולם הרפואה ושואפים לעסוק במקצוע עם שליחות ואחריות חברתית רחבה? זה המקום בשבילכם. תואר ראשון בסיעוד הוא מסלול ארבע-שנתי שמעניק ידע תיאורטי נרחב בתחומים הבאים: מדעי החיים (אנטומיה, כימיה, ביולוגיה), מדעי ההתנהגות, אתיקה, כישורים רכים ובינאישיים. במסלול זה ישנו דגש רב על תרגול מעשי בשטח, כבר מהשנה השניה הסטודנטים והסטודנטיות מתחילים לתרגל שיטות עבודה, דרכי טיפול, תקשורת עם מטופלים ואלמנטים נוספים בעבודה הסיעודית. בשנה הרביעית הם מתחילים לעבוד במוסדות בריאות שונים בצפון כחלק מההתנסות המעשית (הסטאז') וצוברים ניסיון יקר ערך. ברגע שעוברים את מבחני ההסמכה של משרד הבריאות בהצלחה, ומסיימים את כל החובות האקדמיים, מקבלים תעודת B.S.N והופכים לאחים ואחיות מן השורה. 

ג. תואר שני בסיעוד עם מומחיות - אחים ואחיות מנוסים המעוניינים להתקדם מעלה בסולם הדרגות במערכת הבריאות, יכולים להרחיב את מעגל האפשרויות, בתוכנית תואר שני בסיעוד עם מומחיות בצפת. מדובר בתוכנית לימודים דו-שנתית ללא תזה, שבמהלכה רוכשים מיומנויות בינאישיות, קליניות, ניהוליות וכלי מחקר מהותיים להתברגות בתפקידי ניהול בכירים במערכת הבריאות. בתום התקופה, יוצאים מכותלי המכללה עם תעודת תואר שני בסיעוד (M.S.N) ועד מהרה משתלבים בתפקידי ניהול במוסדות בריאות שונים, בעולמות הרפואה הציבורית והפרטית.   

תואר שני בסיעוד עם מומחיות: להתקדם בתחום הבריאות 

תוכנית לימוד תואר שני בסיעוד מכשירה אחים ואחיות מוסמכים לתפקידים ניהוליים במערכת הבריאות. בפרק זמן של שנתיים הם לומדים את מערכת הבריאות בארץ לעומקה ולרוחבה, כיצד לעבוד עם קולגות, עובדים ממחלקות שונות, מקביליהם בתפקיד ומטופלים בחוכמה, מקצועיות ורגישות רבה. 

הסטודנטים והסטודנטיות במסלול תואר שני בסיעוד עם מומחיות עוסקים בפרספקטיבות על הידע המדעי לצורך ניהול מתקדם, פוגשים בסוגיות אתיות בניהול ודיני בריאות, עוסקים בהיבטים תרבותיים בטיפול בחולה ובני משפחתו ובשיטות מחקר כמותי ואיכותני ומפתחים תכונות בין אישיות וכישורי ניהול ומנהיגות: יזמות, קבלת החלטות ניהוליות ועוד תכונות שהופכות את הבוגרים שלנו לנכס לתעשייה. 

עם הכלים, הפרספקטיבות, הכישורים והמיומנויות השונות שרכשו במהלך לימודיהם, בוגרי התוכנית יוצאים אל העולם כשהם מוכנים להתמודד עם כל אתגר במערכת הבריאות בישראל, המאה ה-21, ביעילות וברגישות. הם מתברגים בתפקידי ניהול בכירים במכוני אשפוז, בתי חולים, קופות חולים ומוסדות רבים ברפואה הפרטית וברפואה בקהילה. בוגרים המחפשים אפיקים להעמקת הידע והכישורים הרפואיים, יכולים להשתלב בתוכניות הכשרה בתחומי מומחיות קלינית כדוגמת: כירורגיה, סוכרת, פצע, סטומה ואי שליטה, טיפול תומך ועוד. לימודי ערב במכללת צפת לצערנו לא מהווים חלק מהתוכנית, בחוגים לסיעוד. למרות זאת, ניתן לשלב עבודה עם לימודים במסלול לתואר שני, מכיוון שהלימודים מתקיימים במתכונת של יומיים בשבוע. 

תואר שני בסיעוד עם מומחיות: להרחיב את האופק המקצועי

בתוך המכללה האקדמית צפת פועל בית ספר למקצועות הבריאות שמציע מגוון מסלולי הכשרה בסיעוד: הסבת אקדמאים, תואר ראשון ותואר שני בסיעוד עם מומחיות. כל אחד ממסלולים אלו מהווה קרש קפיצה למערכת הבריאות ולקריירה מבטיחה בתעשיה יציבה. מסלולי ההסבה והתואר הראשון מטרתם להכשיר לקראת מבחני ההסמכה של משרד הבריאות ולטפח אחים ואחיות מקצועיים ואיכותיים, בעוד שמסלול לימודי תואר שני בסיעוד מכשיר אחים ואחיות מוסמכים לתפקידי ניהול בכירים, מקנה להם את כל הכלים והאמצעים להפוך למנהלים מוכשרים ואיכותיים, לעמוד בחזית הענף, להוביל אותו ולפעול למען שינוי אמיתי, עתיד טוב יותר. 

מעוניינים בקריירה בענף הבריאות? השאירו את הפרטים באתר

 

מאמרים נוספים שכדאי לכם לקרוא: