מסלולים בתואר שני בסיעוד - לעמוד בחזית ענף הבריאות - המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים
מסלולים בתואר שני בסיעוד מסלולים בתואר שני בסיעוד

מסלולים בתואר שני בסיעוד

מגפת הקורונה פרצה לפני כשנתיים וחצי והשאירה את חותמה על העולם. ענף הבריאות הוא אחד הענפים שחוו את הטלטלה הגדולה ביותר בעקבות זאת. כיום, יותר מתמיד, מערכת הבריאות זקוקה למנהיגים שיכולים לזהות את צרכי המערכת בעולם משתנה, להתאים אותה לזמנים מודרנים מצד אחד ומצד שני לשמר את הערכים והעקרונות העומדים בבסיסה. אצלנו במכללה האקדמית צפת ישנם מסלולים בתואר שני בסיעוד. מסלולים יחידים מסוגם בכל אזור הצפון. התוכנית מתאימה לאחים ואחיות בוגרי תואר ראשון בסיעוד  והסבה לסיעוד המעוניינים להתקדם, להרחיב את האופק התעסוקתי.

מסלולים בתואר שני בסיעוד: מרחיבים אופקים אחרי לימודי סיעוד לתואר ראשון

המכללה האקדמית צפת מקיימת בית ספר לסיעוד שמציע תוכנית מסלולים בתואר שני בסיעוד  . משך התוכנית הוא שנתיים, 7 סמסטרים המתחלקים על פני 2 ימי לימוד שבועיים. מטרתה להכשיר אחים ואחיות מוסמכים, בוגרי תואר ראשון או הסבה מקצועית לסיעוד לתפקידים ניהוליים במרכזי הבריאות השונים. לאורך תקופה זו הסטודנטים והסטודנטיות צוברים ידע מעמיק בנושאים ניהוליים ומחקריים כגון: ניהול בטיחות, איכות ושירות, מדיניות ומנהל בסיעוד. 

לצד זה הם מתעסקים בסוגיות אתיות מהותיות, פרספקטיבות על המקצוע ועל הידע המדעי, דנים במבנה מערכת הבריאות הישראלית בהשוואה למערכות בריאות במדינות אחרות מהעולם, רוכשים כישורים רכים, בינאישיים חיוניים למנהלים הפועלים בזירת הבריאות המאתגרת והמורכבת.         

כלים מחקריים וניהוליים יעילים

הדגש במסלולים בתואר שני בסיעוד בצפון, הוא על מחקר וניהול, שני יסודות שעליהם מושתתת עבודתו של המנהל במערכת הבריאות. הסטודנטים מתנסים בסוגים שונים של מחקר - כמותי, איכותני, סטטיסטיקה ואפידמיולוגיה ונפגשים בהיבטים שונים של תחום הניהול - קבלת החלטות מבוססות ראיות, היבטים תרבותיים בטיפול בחולים ובני משפחותיהם, תרבות אורגנית ויחסי עבודה, דיני בריאות. 

את תכני הלימוד בתואר השני מעבירים מרצים מובילים, בכירים בתחום הסיעוד והניהול תוך כדי שהם מקפידים על הענקת יחס אישי וליווי אקדמי לכל אחד ואחת מהסטודנטים, לכוון אותם להצלחה ולהגשמת מטרותיהם. כעבור שנתיים, הבוגרים מסיימים  לימודי סיעוד בצפון כשהם מוכנים לעבודה מול צוותים של רופאים, אחיות, עובדי מעבדה, מטופלים במקצועיות ורגישות רבה, ערוכים להתמודדות עם אתגרי מערכת הבריאות הישראלית ומסוגלים לקחת את המושכות לידיים ולהנהיג, להוביל, לכונן רפורמות שבאמצעותן יהיה ניתן לחולל שינוי. 

מסלולים בתואר שני בסיעוד: לטפח את מנהיגי המחר של ענף הבריאות

מסלולים בתואר שני בסיעוד בצפון, תוכנית לימודים ייחודית שמכשירה אחים ואחיות מוסמכים להשתלבות בתפקידי ניהול בכירים במערכת הבריאות. במהלכה הם רוכשים כלים מחקריים ובינאישיים איכותיים שמספקים להם יתרון בשוק העבודה, הופכים אותם למועמדים מובילים למשרות ניהול במערכת הבריאות הציבורית והפרטית גם יחד: בתי חולים, מרפאות פרטיות, מרכזי טיפול בקהילה ועוד.

מסלולים בתואר שני בסיעוד בצפת לא רק משמשים כקרש קפיצה לקידום בשדה התעסוקתי אלא גם בשדה הרפואי. הבוגרים והבוגרות שלנו יוצאים לתוכניות מומחיות קלינית בסיעוד בתחומים שונים: סיעוד גריאטרי, שיקום, כירורגיה ועוד. מתמקצעים בנישה רפואית מועדפת, מעשירים את הידע והניסיון האישי והמקצועי. לסיכום, בוגרי לימודי תואר שני בסיעוד יוצאים משערי המכללה כמנהיגים, שיכולים להוביל את מערכת הבריאות לעתיד מבטיח.

מעוניינים בלימודי סיעוד בצפון? הירשמו עכשיו לשנת הלימודים תשפ''ג ותתחילו את המסע לקריירה בטוחה ומתגמלת.