מה זה מערכות מידע ניהוליות - כל מה שצריך לדעת - מכללת צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים
אם תהיתם מה זה מערכות מידע ניהוליות, יש לנו תשובה: כרטיס הכניסה שלכם להייטק אם תהיתם מה זה מערכות מידע ניהוליות, יש לנו תשובה: כרטיס הכניסה שלכם להייטק

אם תהיתם מה זה מערכות מידע ניהוליות, יש לנו תשובה: כרטיס הכניסה שלכם להייטק

צעירים רבים נושאים את עיניהם אל חברות ההייטק בשאיפה לפצוח בקריירה בתעשייה זו. הסיבות לכך רבות ומגוונות, בין אם זה עבודה במיקום מרכזי עם גישה לתחבורה ציבורית וקרבה למתחמים מסחריים, תנאי העסקה מפתים, משרדים מפוארים, או אפילו השכר הנדיב שמציעים לעובדים בשדות המקצועיים השונים. ישנן דרכים רבות להיכנס להייטק, כדוגמת מסלולים ייעודיים בצבא, קורסים קצרים באונליין והכשרה אקדמית במוסד לימודים איכותי. המכללה האקדמית צפת מציעה מסלול תואר ראשון במערכות מידע ניהוליות. מה זה מערכות מידע ניהוליות? מדובר בתואר טכנולוגי, חדשני ורלוונטי שסולל את הדרך לתעשיית ההייטק הנחשקת והנוצצת.

מה זה מערכות מידע ניהוליות ומה כוללת התוכנית?

אם חשבתם על כיוון של לימודים אקדמיים בתחומים עם זיקה לתעשיית ההייטק, ודאי נתקלתם בצמד המילים ''מערכות מידע ניהוליות'', אם שאלתם את עצמכם מה זה מערכות מידע ניהוליות, התשובה היא פשוטה: זהו מסלול תלת-שנתי לתואר ראשון, המשלב אלמנטים מכמה וכמה תחומים: כלכלה, אלגוריתמיקה, יזמות ומערכות מידע. B.A במערכות מידע ניהוליות מספק הכשרה מקיפה בהיבטים השונים של התחום. הלימודים עצמם נחלקים לארבעה תחומים (אשכולות): טכנולוגי, כישורים מתמטיים ולוגיים, כישורים רכים ותחום ממוקד. כל אשכול מעניק לסטודנטים והסטודנטיות כלים ומיומנויות חיוניות לענף: ניתוח, עיצוב ובניית תוכנה.

 

התכנים השונים הנלמדים בחוג, כדוגמת: נתוני עתק וכריית מידע, בניית יישומים למכשירים ניידים, אבטחת מידע בסייבר, מודלים עסקיים ועוד רבים, מועברים בשיטות לימוד חדשניות ומקוריות, בצורת משחקים והאקתונים. כך הסטודנטים והסטודנטיות מגלים מה זה מערכות מידע ניהוליות על שלל ההיבטים השונים, ונהנים חוויה לימודית מאתגרת, מעניינת ודינאמית שמעניקה ערך מוסף לחומרי הלימוד. נוסף על כך, הסטודנטים והסטודנטיות בחוג, עושים את צעדיהם הראשונים בתעשייה כבר בתקופת הלימודים. ישנם 2 קורסים: ניהול פרויקטים או מיזמים והטמעת תוכנה בהם התמחות בתעשייה מהווה חלק בלתי נפרד מתהליך הלמידה. מערכת השעות כשלעצמה גמישה ומאפשרת שילוב עבודה עם שגרת הלימודים. 

הדובדבן שבקצפת במסלול זה, רגע השיא שאליו הכל מתנקז בסוף הדרך, הוא פרויקט הגמר של התואר. במהלך השנה השלישית והאחרונה, הסטודנטים והסטודנטיות עובדים על פרויקט מסכם, יזמי או מעשי לבחירתם, בשיתוף גורמים מהתעשייה. את הפרויקט מלווה חבר מסגל מרצי החוג ואותו מציגים בפני בוחנים חיצוניים.  פרויקט הגמר הוא קרקע פורייה, הזדמנות נדירה לבניית מוניטין, ויצירת קשרים שיכולים להועיל בהמשך הדרך המקצועית. 

לימודי המשך ואופק תעסוקתי

בתום הלימודים, לאחר שלמדו מה זה מערכות מידע ניהוליות ומה מצופה מהם בתעשייה, הבוגרים והבוגרות יוצאים אל העולם כאנשי אשכולות בתחום טכנולוגיית המידע, עם רזומה מרשים של עשייה ויתרון מובהק בתעשייה. בוגרים ובוגרות התוכנית המעוניינים להרחיב את האופק האקדמי שלהם, יכולים לגשת לתואר שני במערכות מידע וכן תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במערכות מידע. 

בכל הנוגע לעתיד המקצועי, בוגרים ובוגרות התוכנית משתלבים במהרה בחברות רב-לאומיות, חברות מקומיות (קטנות וגדולות כאחד) וחברות הזנק (סטארט-אפים) בתחומי טכנולוגיה, מחשוב ומידע. הם מועסקים כמפתחי תוכנה, מנתחי נתונים, אחראי הטמעה ותמיכה במערכות הארגון, ומומחיי עיצוב חווית משתמש ונהנים מקריירה מאתגרת ומתגמלת בהייטק.    

לגלות מה זה מערכות מידע ניהוליות  ולצאת לקריירה מרתקת ומעניינת

הדרך לתעשיית ההייטק עוברת בלימודי מערכות מידע ניהוליות. מה זה מערכות מידע ניהוליות? מסלול חדשני וייחודי לתואר ראשון במכללה האקדמית צפת. מדובר מסלול גמיש בן 3 שנים, שמקנה לצעירים מהצפון שורה של מיומנויות אנליטיות, עיצוביות וטכנולוגיות שהופכות אותם למועמדים נחשקים בשוק העבודה ובפרט לעולם הייטק. חלק בלתי נפרד מההכשרה הוא הזיקה לתעשייה - הסטודנטים יוצאים לתוכנית התמחות בחברות וארגונים בשוק ויוצרים פרויקט גמר בשיתוף עם גורמים מהענף. כבר במהלך לימודי התואר הראשון, הם רוקמים קשרים שעשויים לשמש לטובתם, וסוללים את עתידם לקריירה בתחום מבוקש, נוצץ ומרתק. 

עם קבלת התואר הראשון הבוגרים והבוגרות שלנו כבר הופכים לנכס לתעשייה, מועמדים עם יתרון, נקודת פתיחה איכותית, שמחוזרים בידי חברות וארגונים רבים. 

עולם ההייטק קורץ לכם? השאירו פרטים עוד היום באתר!

מאמרים נוספים שכדאי לכם לקרוא: