תואר ראשון באופטומטריה - כל מה שצריך לדעת - המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים

תואר ראשון באופטומטריה - מבט אל העתיד

תחום בריאות העין התפתח רבות בעשור האחרון. נוצרו טיפולים לעיכוב מחלות עיניים שונות, תרופות ארוכות טווח וטכנולוגיות דימות חדשניות בעזרתן ניתן למפות את חלקי העין בצורה ברורה יותר ולהעניק טיפול ממוקד ומדויק מאי פעם. בעקבות מגמות אלו, מקצוע האופטומטריה נמצא בנסיקה ומהווה אחד ממקצועות הבריאות הנחשקים ביותר. צעירים מהצפון המעוניינים להתברג בתחום מבוקש שרק הולך ומתפתח, ירכשו את מיטב הכלים, המיומנויות והניסיון המעשי בתוכנית ללימודי תואר ראשון באופטומטריה, במכללה האקדמית צפת.

אחת ולתמיד: מה זה אופטומטריה

כל אחד מכם ודאי ביקר אצל האופטומטריסט לפחות פעם אחת במהלך החיים, בין אם כדי להתאים משקפיים או לעבור בדיקת ראיה שגרתית. אם תהיתם לעצמכם מה זה אופטומטריה ומהו תפקידו של האופטומטריסט בתחום רפואת העיניים, אנחנו כאן כדי להסביר. 

אופטומטריה היא מקצוע רפואי אבחנתי. מטרת האופטומטריסט היא לאתר ליקויים במערכת הראיה: מחלות בגלגל העין ובעיות ראיה שונות. לכל אחת מהבעיות הללו הוא מוסמך להעניק פתרון - ביצוע מדידות והנפקת מרשם למשקפיים, עדשות מגע או עזרי ראיה שונים לתיקון הראיה, ביצוע תרגילי עיניים לחיזוק שרירי העין, מתן מרשם לתרופות. 

לאופטומטריסט ידע נרחב במערכת הראיה אך הוא אינו מוסמך לבצע ניתוחים וטיפולים פולשניים בעיניים. לכן כחלק מעבודתו, הוא מפנה את המטפולים לגורם הרפואי הרלוונטי להמשך תהליך הטיפול - רופא המשפחה, נוירולוג או רופא העיניים. על מנת להפוך לאופטומטריסט מן השורה, יש לגשת לתואר ראשון במדעי האופטומטריה B.Optom לעבור בהצלחה בחינות הסמכה תיאורטיות ומעשיות מטעם משרד הבריאות. 

תואר ראשון באופטומטריה: מהם נושאי הלימוד בתואר?

המכללה האקדמית צפת היא מוסד הלימודים היחיד בכל אזור הצפון המכיל בית ספר למדעי הראיה והאופטומטריה. מסלול לימודי תואר ראשון באופטומטריה אורכו 4 שנים ומטרתו להכשיר אופטומטריסטים מוסמכים. להעניק את מיטב הכלים הקליניים והתיאורטיים להשתלבות מהירה ואפקטיבית בתעשייה. 

תוכנית לימודי תואר באופטומטריה היא רחבה ומקיפה. במסגרתה הסטודנטים והסטודנטיות שלנו צוברים ידע עשיר במדעי המוח, אנטומיה כללית, מערכת הראיה וביולוגיה. עם השנים הם הולכים ומעמיקים במערכת הראיה ודרכי הטיפול בה בקורסים כדוגמת: התפתחות מערכת הראיה, תפיסה ראייתית, מכשור רפואי מתקדם, נוהלי בדיקות ועוד. הסטודנטים והסטודנטיות מיישמים את החומר התיאורטי בהכשרה מעשית, שמתחילה כבר בשנה הראשונה ללימודים.

תואר ראשון באופטומטריה: תרגול רב בשטח

בלימודי אופטומטריה בישראל, הסטודנטים והסטודנטיות שלנו לומדים את סביבת ושגרת העבודה של האופטומטריסט בתוכנית התנסות בת 3 שלבים. השלבים הראשון והשני מתקיימים בין השנים א'-ג' במעבדות הקורס בליווי צמוד של מדריך קליני מקצועי. מטרת שלבים אלו היא לסייע לסטודנטים לסגל הרגלי עבודה. להעניק היכרות עם ההיבטים השונים המהווים חלק אינטגרלי מעבודתו של האופטומטריסט ולספק ניסיון בעבודה עם מכשור רפואי מתקדם וטכנולוגיות חדשניות. 

השלב השלישי והאחרון מתרחש בין השנים ג'-ד', בשלב זה הסטודנטים יוצאים אל העולם האמיתי, עושים את טבילת האש הראשונה בתחום. הם משתלבים במרכזים רפואיים בצפון ומתחילים לקבל מטופלים משלהם, לצבור מוניטין ופרקטיקה שיהפכו אותם למועמדים מחוזרים ונחשקים בתעשייה. לימודי אופטומטריה צפת פותחים את הדלת לקריירה במוסדות רפואיים, התעשייה האופטית, סטארטאפים וחברות הייטק בתחום הראיה. 

תואר ראשון באופטומטריה: סביבת לימודים עוטפת

במכללה האקדמית צפת הסטודנטים והסטודנטיות נהנים מסביבת לימודים חמה ועוטפת שבזכותה הם פורחים ומשגשגים במסלול תואר ראשון באופטומטריה. השילוב של נוף פסטורלי ושליו, סגל מרצים איכותי ומקצועי, תכני לימוד רלוונטיים לתעשייה, הכשרה קלינית מקיפה, רב תרבותיות (המגולם בסגל המרצים והסטודנטים גם יחד) ויחס אישי יוצר את המתכון המנצח להזנקת אופטומטריסטים מובחרים לתעשייה.