לימודי עבודה סוציאלית מעל גיל 40 - מכללת צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים
לימודי עבודה סוציאלית מעל גיל 40 לימודי עבודה סוציאלית מעל גיל 40

לפתוח דף חדש בקריירה עם לימודי עבודה סוציאלית מעל גיל 40

שינוי קריירה באמצע החיים הוא החלטה לא פשוטה, אך היא הולכת ונעשית נפוצה יותר. ישנם מספר גורמים לכך, כגון רצון למצוא עבודה יותר מתגמלת ומספקת, שאיפה לפרוץ לתחום חדש ומעניין, או רצון להתאים את הקריירה לשינויים בחיים האישיים. עבודה סוציאלית היא מקצוע אחד מבין רבים שאנשים מחליפים אליו באמצע החיים. המקצוע מציע הזדמנות לסייע לאנשים במצבי מצוקה, ולתת משמעות לחיים. אנשים שרוצים להתחיל לימודי עבודה סוציאלית מעל גיל 40 רוכשים במכללה האקדמית צפת את מיטב הכלים האקדמיים והטיפוליים הנחוצים להשתלבות יעילה במקצוע 

מה זה עבודה סוציאלית?

עבודה סוציאלית היא מקצוע המסייע לאנשים במצבי מצוקה. העובדים הסוציאליים עוזרים לאנשים להתמודד עם קשיים אישיים, משפחתיים וחברתיים, וכן לפתח את הכישורים והמשאבים הדרושים להם כדי לחיות חיים משמעותיים ומלאים. עובדים סוציאליים פועלים במגוון מסגרות, כגון מחלקות הרווחה, בתי חולים, בתי ספר, מוסדות טיפוליים, ומשרדים ממשלתיים. 

 

הם עובדים עם אנשים בכל הגילאים, מכל המגזרים, ומכל קבוצות האוכלוסייה בחברה הישראלית על מנת להפוך לעובד סוציאלי מן המניין, יש לעבור הכשרה במסגרת לימודי תואר ראשון או הסבה מקצועית מטעם אוניברסיטה או מכללה בארץ. המכללה האקדמית צפת מציעה מסלולי לימודי עבודה סוציאלית מעל גיל 30: תואר ראשון, הסבת אקדמאים ותואר שני. 

למה כדאי ללמוד עבודה סוציאלית בצפון? 5 סיבות טובות

ישנם מוסדות להשכלה גבוהה רבים ברחבי הארץ שמציעים תוכניות לימודי עבודה סוציאלית, אך המכללה האקדמית צפת בולטת באיכותה. המכללה מהווה חממה למצוינות אקדמית שמטפחת את הסטודנטים והסטודנטיות שלה, מספקת להם הכשרה מקצועית מקיפה ואיכותית שאיתה הם יכולים לפרוש כנפיים ולצאת לשוק העבודה במהירות.  

  1. סגל מרצים מובחר -  סגל המרצים בחוג לעבודה סוציאלית מורכב מבכירים בענף. המרצים מביאים את הניסיון והידע הרחב שלהם לכיתה, מעניקים לסטודנטים מבט על העבודה הסוציאלית ממקור ראשון, מקום אמיתי. הם מספקים תובנות מעניינות על המקצוע ומהווים מקור השראה. אנשים בני 40 פלוס ממחוז צפון שמעוניינים לעסוק בעבודה סוציאלית, ילמדו את רזי המקצוע מהמומחים. 
  2. למידה בקבוצות קטנות - כל סטודנט וסטודנטית ללימודי עבודה סוציאלית בצפון לומדים בכיתות קטנות. למידה כזו מעודדת מעורבות ושיחה בין הסטודנטים. הסטודנטים יכולים לתרום לדיונים ולשתף את מחשבותיהם וחוויותיהם, מה שיוצר למידה פורייה יותר. בנוסף כל סטודנט וסטודנטית מקבלים מענה מיטבי לצרכים שלהם ויכולים ללמוד זה מזה, לחלוק מידע ותובנות על הנושאים הנלמדים בכיתה באופן חופשי ולהעמיק את הידע.
  3. דגש על עשייה בשטח - הסטודנטים והסטודנטיות לעבודה סוציאלית בצפת מתרגלים את היסודות כבר מהשנה הראשונה. הם משתלבים במוסדות בצפון ומתחילים את צעדיהם הראשונים בעולם העבודה הסוציאלית, מפתחים מיומנויות, לומדים את תרבות העבודה הנהוגה במקצוע, ומסיימים את לימודיהם עם ניסיון מעשי שהופך אותם למועמדים בולטים בשוק התעסוקה
  4. אווירה גלילית קסומה - הסטודנטים והסטודנטיות במכללה האקדמית צפת שוטפים את עיניהם בנופים המרהיבים של הרי הגליל, מה שמשרה אווירה של רוגע, שלווה, עוזר לטעון את המצברים, מעורר את היצירתיות ומגביר את המוטיבציה ללמידה. 
  5. השתלבות מהירה בשוק העבודה -  עם סיום הלימודים, הסטודנטים והסטודנטיות ללימודי עבודה סוציאלית מעל גיל 40, בתוכנית ההסבה המקצועית וכן בתואר הראשון יוצאים עם רישיון ממשרד הרווחה ומשתלבים במהרה בשוק העבודה במגוון מוסדות וארגונים בתחומי תיקון, בריאות, משפחה ובריאות הנפש. לדוגמה: מרכזי טיפול בהתמכרויות, מסגרות ילדים ונוער בסיכון, טיפת חלב, מרפאות, מרכזים למניעת אלימות במשפחה ועוד.  

יוצאים לקריירה משמעותית

לימודי עבודה סוציאלית במכללות מתקיימים בכל רחבי הארץ, אך במכללה האקדמית צפת לוקחים את ההכשרה צעד אחד קדימה עם מגוון מסלולי לימוד איכותיים: תואר ראשון, תואר שני ולימודי הסבה.

 

בצפת אמנם אין לימודי עבודה סוציאלית בערב אלא שאלו לימודי יום, אך מערכת השעות נוחה ומאפשרת לשלב עבודה. את כל אחד מהמסלולים מובילים מרצים מובחרים, דמויות מפתח מהענף, הלימודים מתבצעים בכיתות קטנות תוך דגש על יחס אישי לכל סטודנט וסטודנטית במסלול, מתחילים להתמקצע כבר בתחילת הדרך ויוצאים לעולם עם ניסיון יקר ערך. 

 

לפיכך, אנשים שחצו את גיל 40 ומעוניינים להתחיל לעסוק בעבודה סוציאלית למחייתם יקבלו את מיטב הכלים והאמצעים להשתלב בתעשייה. כבר בשנה הראשונה הם יצאו להתנסות מעשית, יצברו ניסיון בעבודה בתחום. עם סיום הלימודים הם יצאו עם תעודת B.A בעבודה סוציאלית ורישיון של משרד הרווחה, איתם יתחילו את הקריירה החדשה במהרה, ישפיעו על חייהם של רבים ויעזרו לחולל שינוי אמיתי בחברה הישראלית. 

 

עומדים בפני החלטה לשנות את נתיב הקריירה שלכם ותמיד חלמתם על מקצוע עם משמעות? הירשמו עכשיו ללימודי תואר ראשון או הסבה לעבודה סוציאלית וגלו כיצד תוכלו לשנות את פני החברה!

אולי יעניין אתכם גם: תואר שני בעבודה סוציאלית