לימודי סיעוד - תנאי קבלה מעל גיל 30 - המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים
לימודי סיעוד - תנאי קבלה מעל גיל 30 לימודי סיעוד - תנאי קבלה מעל גיל 30

לימודי סיעוד - תנאי קבלה מעל גיל 30

לעיתים קורה מצב שלומדים מקצוע, צוברים ניסיון תעסוקתי בשטח, אך כעבור זמן מה מגיעים לתחושת מיצוי ומתעורר הרצון לעסוק בתחום המספק הכנסה גבוהה יותר או להגשים חלום ישן שנדחק הצידה לאור נסיבות החיים. 

כתוצאה מכך לא פעם מגיעים לצומת דרכים בגיל 30. אך גם בשלב זה ניתן לחשב מסלול מחדש, להתברג בלימודי סיעוד במכללה בצפון ולצאת עם מקצוע מבוקש, מאתגר ומתגמל.

כיצד מתקבלים ללימודי תואר ראשון בסיעוד בצפון?

תושבים בגילאי 30 ומעלה בעלי תואר אקדמי, אשר מעוניינים להירשם ללימודים בצפון, יכולים להשתלב במסלול לימודי תואר ראשון בסיעוד במכללה האקדמית צפת ולקבל הכשרה מעמיקה ואפקטיבית להשתלבות מהירה בתעשייה.

 תנאי הקבלה לתואר ראשון בסיעוד הם הוגנים למדי, המועמדים נדרשים להגיש תעודת סיום לימודים אקדמיים עם ממוצע כללי גבוה מ-80 להציג תוצאת בחינת פסיכומטרי מעל 520, להשיג 85 או יותר באנגלית (בפרק האנגלית בפסיכומטרי, באמ''יר או אמיר''ם) ולעבור את ראיון הקבלה האישי בהצלחה. 

גם מועמדים בגילאי 30+ ללא תואר אקדמי קודם יכולים להתחיל ללמוד סיעוד כתואר האקדמי הראשון שלהם, בהצגת ממוצע בגרויות גבוה מ-85, ציון פסיכומטרי גבוה מ-520, ציון 85 ומעלה באנגלית באחת מהאופציות שצוינו לעיל, ומעבר ראיון אישי, וכך להתחיל לסלול את הדרך לעיסוק בתחום מורכב, מתגמל ומרתק, סיעוד. להתברג במוסדות הבריאות השונים כאח או אחות, ולקחת חלק פעיל בשיפור בריאותם ואיכות חייהם של אזרחים רבים.

תנאי הסף לקבלה למסלול תואר שני בסיעוד

המכללה האקדמית צפת מעניקה הן לבוגרי הסבה אקדמית לסיעוד בגילאים 30 ומעלה והן אנשים בעלי ניסיון בעבודה כאחים ואחיות במערכת הבריאות, הזדמנות שווה להתקבל למסלול לימודי תואר שני בסיעוד. 

בוגרי הסבה לסיעוד עם תואר ראשון שלא מהתחום רשאים להתקבל למסלול תואר שני בסיעוד במכללה האקדמית צפת בהצגת תעודת תואר ראשון עם ממוצע מעל 80, קורות חיים, המלצות ממעסיקים או קולגות, מעבר מבחן באנגלית וראיון קבלה. עם זאת, הם יידרשו לקחת כמה קורסי השלמה כדי לצמצם פערים חשובים בחומר הלימוד ולהשלים את ההכשרה ביעילות. 

לעומתם, מועמדים בני 30 ומעלה שכבר עובדים כאחים ואחיות במרכזי הבריאות השונים ורוצים לרכוש תואר שני בסיעוד על מנת להתקדם למשרה ניהולית, נדרשים להראות תעודת הסמכה מטעם משרד הבריאות ותואר ראשון עם ממוצע ציונים גבוה מ-80. בדומה לבוגרי הסבה לסיעוד, גם המועמדים בעלי הניסיון בענף נדרשים להראות קורות חיים והמלצות במעמד הרישום ולצלוח את ראיון הקבלה לתוכנית.   

סיעוד - האופציה המובילה להסבת אקדמאים בגילאי 30 ומעלה

סיעוד הוא אחד המקצועות המבוקשים ביותר בשוק העבודה כיום, והוא מקצוע שלנצח יהיה רלוונטי כי העולם זקוק לאחים ואחיות מוסמכים שיעניקו טיפול רפואי מציל חיים. גם אם נכנסים לענף אחרי גיל 30 עדיין מגלים מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה. 

יותר ויותר דלתות לקריירה משגשגת נפתחות בפני בוגרי תואר בסיעוד במכללה האקדמית צפת, בזכות ההכשרה המקיפה שהם רוכשים במכללה במהלך תקופת לימודיהם. 

כבר בשנה הראשונה לתואר הראשון מתחילים התרגולים לקראת ההתנסות הקלינית בשנה ג', לצד זה הסטודנטים לומדים כיצד להעניק טיפול רפואי מותאם ואיכותי לאוכלוסיות מגוונות: ילדים קטנים, יולדות, מתבגרים וקשישים. 

ואילו בתואר השני בסיעוד הם צוללים לעומק של תחום הניהול: דנים באתגרים שמנהל במערכת הבריאות מתמודד איתם כחלק משגרת עבודתו, עומדים על הבדלי ניהול מערכת הבריאות בישראל לעומת מערכות בריאות במדינות אחרות בעולם ומטפחים כישורים רכים מהותיים לתפקיד ניהולי בענף כה מורכב ודינמי - מנהיגות, יזמות, קבלת החלטות מבוססות עובדות. 

כך שגם אם מחליטים לעשות הסבה אקדמית לתואר בסיעוד אחרי גיל 30, זוכים להזדמנות לפצוח בקריירה עם תרומה עצומה לחברה בה אנו חיים, קריירה שמעניקה סיפוק אדיר וגם אפשרויות רבות להתפרנס בכבוד.

מאמר נוסף שכדאי לכם לקרוא בנושא