לימודי סיעוד בצפון: כל מה שצריך וחייב לדעת - המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים

כל מה שצריך לדעת על לימודי סיעוד בצפון

שוק העבודה משתנה בקצב מסחרר בעקבות האצה בהתפתחות הטכנולוגיה וכניסתה למגוון תחומי החיים, הדבר לא פעם מוביל לתחושת חוסר ביטחון תעסוקתי אצל רבים. אחד הענפים שנותר יציב לנוכח השינויים הרבים והמהירים בתעשייה הוא ענף הבריאות. אחד המקצועות המובילים בענף הוא מקצוע הסיעוד - מקצוע עם יציבות, משמעות וערך מוסף. המכללה האקדמית צפת מציעה תוכניות לימודי סיעוד בצפון רבות ומגוונות המהוות פלטפורמה איכותית לתושבי הצפון המעוניינים להתברג במקצוע מבוקש ומרתק. 

לימודי סיעוד בצפת: B.S.N בסיעוד

תוכנית לימודי תואר ראשון בסיעוד במכללה האקדמית צפת אורכה 4 שנים, 5 ימים בשבוע והיא מספקת כלים, מיומנויות קליניות ובינאישיות כאחד, חיוניות להשתלבות אפקטיבית בתעשייה. לאורך תקופת הלימודים, סטודנטים בשנות ה-20 לחייהם, כמו גם סטודנטים שמתחילים לימודי סיעוד מעל גיל 30 רוכשים כישורים רכים וקליניים קריטיים לשגרת עבודה עם מטופלים. 

ההכשרה הקלינית התיאורטית והמעשית הניתנת במסגרת לימודי סיעוד בצפון, משלבת אלמנטים ממדעי החיים, סוציולוגיה ופסיכולוגיה ומכשירה את הסטודנטים להתמודד עם אתגרים רבים במערכת הבריאות, מפגישה אותם עם סוגיות אתיות, סוגיות רפואיות ומלמדת אותם דרכי טיפול באוכלוסיות רבות (קשישים, מתבגרים, נשים הרות, ילדים) עם דגש מיוחד על אוכלוסיית הצפון. 

הסטודנטים יוצאים לתרגל בשטח כבר מהשנה השנייה ולאורך השנה הרביעית והאחרונה יוצאים לסטאז', משתלבים במוסדות בריאות באזור הצפון ועושים את צעדיהם הראשונים בענף. באופן הזה הם חווים את התפקיד ממקור ראשון, מפתחים שיטות עבודה עם מטופלים, בונים קשרים ומסתגלים לשגרת העבודה הסיזיפית. הסטודנטים והסטודנטיות צוברים ניסיון מעשי יקר ערך שהופך את המעבר מספסל הלימודים לשוק העבודה חלק ומהיר יותר. 

עם סיום החובות האקדמיות וקבלת תעודת ההסמכה לאחר שעברו בהצלחה את מבחן משרד הבריאות, הסטודנטים והסטודנטיות יוצאים מכותלי המכללה כאחים ואחיות מוסמכים, מוכשרים ואיכותיים ומשתלבים במערך הבריאות הפרטי והציבורי - מרפאות, בתי חולים, מסגרות טיפוליות בקהילה, מסגרות אשפוז ועוד. 

לימודי סיעוד בצפון: לימודי המשך ו- M.S.N בסיעוד

יש עוד נתיב שבוגרי המכללה האקדמית צפת יכולים לצעוד בו עם סיום לימודי סיעוד בצפון וקבלת התואר הראשון - הרחבת אופקים בלימודי המשך. בוגרי המסלול משתלבים בקורסים על בסיסיים כדוגמת: חדר ניתוח, מיילדות, רפואת פגים ויילודים, מפתחים את הנישה הטיפולית המועדפת עליהם. 

נוסף על כך הם משתלבים במסלול תואר שני בסיעוד במכללה האקדמית צפת. אחים ואחיות מנוסים עם ותק במערכת הבריאות מגיעים ללימודי סיעוד מעל גיל 35, לפעמים מגיעים גם ללימודי סיעוד מעל גיל 40 כדי להרחיב את האופק התעסוקתי, לטפס מעלה בסולם הדרגות ולהשפיע מבפנים על הארגון בו פועלים. 

תוכנית לימודי סיעוד בצפון לתואר שני, אורכת שנתיים, יומיים בשבוע ומטרתה להכשיר את מנהלי העתיד של מערכת הבריאות. בשילוב תואר שני בסיעוד עם החיים המקצועיים, הסטודנטים רוכשים כלים ניהוליים, אתיים, מחקריים ובינאישיים אותם יכולים ליישם בעבודתם היומיומית. להיעזר בהם על מנת  לצמוח ולגדול לכדי מנהיגים ויזמים יצירתיים ואיכותיים, שיכולים להוביל את ענף הבריאות למחוזות חדשים. 

לאורך הדרך מלווים את הסטודנטים מרצים מהשורה הראשונה בתחום הניהול והסיעוד, אשר מעניקים לכל סטודנט וסטודנטים יחס אישי וליווי אקדמי. במסלול זה יש דגש נרחב על מחקר וניהול כך שבסיומה הבוגרים יוצאים עם הכשרה מקיפה שמכינה אותם להמשך עתידם המקצועי. עם סיום הלימודים, הבוגרים מאיישים משרות ניהול בכירות במרפאות הפרטיות, המרפאות הציבוריות, קופות החולים, מרכזים רפואיים בקהילה ועוד.  

לימודי סיעוד בצפון: תוכנית הסבה לסיעוד

תוכנית הסבה לסיעוד מתאימה לאקדמאים, בוגרי תואר ראשון מתחומים שונים המעוניינים בקריירה יציבה ומתגמלת במערכת הבריאות. משך הלימודים בתוכנית לימודי סיעוד בצפון הסבת אקדמאים - שנתיים וחצי במתכונת היברידית של 4 ימי לימוד בשבוע (3 ימים במכללה, יום אחד מהבית). לימודי סיעוד מסלול ערב לא מתקיים במכללה האקדמית צפת אלא שהלימודים הם לימודי יום (בוקר-אחה''צ) בכל המסלולים. 

לאורך התקופה במכללה, הסטודנטים והסטודנטיות צוללים לעומקו של מקצוע הסיעוד - מתבוננים על עברו של התחום וודנים במגמות ופיתוחים חדשים, לומדים להכיר את מבנה מערכת הבריאות המקומית ולהשוות אותה למערכות בריאות במדינות נוספות מהעולם, רוכשים שיטות טיפול, מעלים סוגיות אתיות ומתרגלים בצורה נרחבת בשטח. 

כל זאת במטרה להכשיר אותם למבחן הממשלתי של משרד הבריאות ולהקנות להם את מיטב הכלים והאמצעים להצליח ולקבל את תעודת ההכשרה הנכספת. עם סיום הלימודים, החובות האקדמאיות ועמידה בתנאי המכללה - הבוגרים מקבלים תעודת בוגר תואר ראשון בסיעוד ומתחילים בדרך חדשה, מאתגרת, מתגמלת, רבת השפעה. עם סיום לימודיהם הם משתלבים בארגוני בריאות ציבוריים או פרטיים, במחלקות כגון: כירורגיה, רפואה דחופה, רפואה פנימית, טיפול נמרץ ועוד. 

עתיד בטוח במערכת הבריאות

בוגרי לימודי סיעוד בצפון לסוגיהם, בין אם תואר ראשון, שני או מסלול הסבת אקדמאים צוברים ידע עשיר וניסיון בעבודה בתחום לאורך תקופת לימודיהם. בסיום התקופה, הם יוצאים אל אוויר העולם עם תואר אקדמי ותעודת הכשרה מקצועית שפותחים להם דלתות באחד הענפים הנחשקים והיציבים ביותר במדינה - ענף הבריאות. עם ההכשרה מטעם המכללה האקדמית צפת, במסלולים יחידים מסוגם בצפון, הבוגרים שלנו דואגים לעתיד תעסוקתי יציב, מתגמל ובעל משמעות והשפעה רחבה על החברה כולה.