לימודי משפטים למבוגרים - קרש קפיצה למקצוע מבוקש - מכללת צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים
לימודי משפטים למבוגרים לימודי משפטים למבוגרים

לימודי משפטים למבוגרים - קרש קפיצה למקצוע מבוקש

 

בשוק עבודה דינאמי ומשתנה בקצב מסחרר, יש מקצועות שלנצח יהיו רלוונטיים כי הם משפיעים באופן ישיר על האדם, מעצבים את החברה שאנו חיים בה. כי גם בעולם של בינה מלאכותית ואוטומציות, אנשים בסופו של דבר צמאים לצדק. לכן אין זאת הפתעה שלימודי משפטים הם בין המסלולים המבוקשים ביותר בארץ.

 

יש המון אוניברסיטאות ומכללות בארץ המציעות תוכניות תואר ראשון במשפטים, אך המכללה האקדמית צפת בולטת בנוף האקדמי המקומי. הכל בזכות תוכנית לימודי משפטים למבוגרים וצעירים גם יחד, ששמה דגש רב על עשייה, תרומה לקהילה והקניית ערכים ומיומנויות שפותחים דלתות להזדמנויות תעסוקה רבות בענף. 

היתרון הגדול של לגשת ללימודי משפטים בגיל מבוגר

סטודנטים שמגיעים ללימודי משפטים לאחר שצברו ניסיון חיים משמעותי מגיעים לספסל הלימודים עם הבנה עמוקה יותר של העולם, מוסר עבודה ורעב לידע חדש. הם מכירים כבר היטב את הקשיים והאתגרים שהחיים מציבים. לכן, ברגע שניגשים ללימודי משפטים מעל גיל 40, יכולים להבין בצורה עמוקה יותר את ההשפעה של מערכת החוק והמשפט על החברה הכללית. להבין את האופן בו היא מעצבת אותה. הם יכולים להבין טוב יותר את המשמעות של הסוגיות המשפטיות השונות, להעריך את השלכות ההלחטות המשפטיות ולפתח חשיבה ביקורתית על הנושא.

 

כאשר מתחילים לימודי משפטים מעל גיל 50, 40 או אפילו 35 כניסיון לפתוח פתח לקריירה שנייה, רואים את הדברים אחרת מאשר בשנות ה-20 המוקדמות. רוכשים כלים, ידע ומיומנויות משפטיות חיוניות במכללה האקדמית צפת, ומבינים כיצד ניתן להשתמש בהם בתבונה על מנת לסייע לאזרחים רבים, לעזור לחולל שינוי אמיתי. 

תוכנית לימודים רלוונטית לישראל המאה ה-21

אנשי מקצוע שעושים הסבה למשפטים ומגיעים ללמוד במכללה האקדמית צפת מגלים תוכנית לימודים מרתקת, מעמיקה, רחבה ומקיפה. היא מכילה בתוכה את יסודות המשפט, הבסיס לידיעת התחום. היא גם מעניקה כלים ופרקטיקות חיוניות לעיסוק בו. אבל מעל לכל היא רלוונטית למציאות החיים בישראל המאה ה-21. הדבר בא לידי ביטוי בנושאי הלימוד שקשורים בקשר הדוק לחברה הישראלית ובפרט לאוכלוסיית הצפון:

 

  1. קורסים כדוגמת משפט עברי, נוצרי ומוסלמי המשקפים את המארג הייחודי הקיים באזור.
  2. משפט ברשת שתואם את אורח החיים המודרני ברשתות החברתיות.
  3. קורס בית המשפט העליון אתגרים ופתרונות שמעניק הצצה למבנה מערכת המשפט הישראלית על שלל היבטיה.

 

נושאי הלימוד במסלול תואר ראשון במשפטים נבחרו בקפידה, בפינצטה על מנת שיתאמו את מציאות החיים העכשווית, העדכנית, זו שאנו חיים ברגע זה. באופן הזה סטודנטים ללימודי משפטים מעל גיל 40 כמו גם הסטודנטים הצעירים יותר למעשה, ''חיים'' את חומר הלימוד. הוא מתאר מצבים שהם פוגשים ביום-יום בדרך זו או אחרת. מה שמקדם לא רק בקיאות בנושאים הנלמדים אלא חיבור אישי, הזדהות והגברת המוטיבציה להצליח ולהגשים את הפוטנציאל הגלום בהם. 

סדנאות וקליניקות משפטיות המקנות ניסיון מעשי רב

בית הספר למשפטים של המכללה האקדמית צפת מקפיד לספק לסטודנטים הכשרה מעשית רחבה שמכינה אותם לקראת הקריירה המשפטית שלהם. מעניקה להם יתרון משמעותי בשוק העבודה. ההתנסות המעשית כוללת מגוון רחב של סדנאות וקליניקות משפטיות, במסגרתן הסטודנטים והסטודנטיות רוכשים כישורים וידע משפטיים שימושיים:

 

 

  1. מגוון סדנאות - הסדנאות הסטודנטים והסטודנטיות מקבלים הזדמנות להתנסות בפרקטיקה המשפטית בשטח, לבקר בבתי משפט, לצפות בדיונים משפטיים, לנתח פסקי דין ואף לכתוב פסקי דין בעצמם. 
  2. קליניקות משפטיות - בנושאים כגון זכויות חשודים ונאשמים, אכיפת חיובים וחדלות פירעון, זכויות בריאות ורווחה ועוד נושאים מרתקים וחשובים. הקליניקות המשפטיות השונות מספקות הזדמנות יוצאת דופן להתנסות בעבודה משפטית בשטח ולסייע לאנשים במצוקה. 
  3. המשפט המבוים - היא עוד תוכנית הכשרה מעשית ייחודית למכללה האקדמית צפת. בין ארבעה לשישה סטודנטית נבחרים לתוכנית בלעדית. במהלכה הסטודנטים מגלמים עורכי דין ומציגים טיעונים מקוריים משלהם בפני פאנל שופטים נכבדים מצמרת עולם המשפט הישראלי. התוכנית מעניקה לסטודנטים הזדמנות חד פעמית להתנסות בתהליכי העבודה המשפטית ולקבל משוב מקצועי ממומחים בענף. 

 

מטפחים את עורכי הדין של המחר

בית הספר למשפטים של המכללה האקדמית צפת מכשיר עורכי דין מהשורה הראשונה כבר מ-2008. משפטים לימודי ערב אמנם לא מתקיימים כאן אצלנו, הלימודים הם לימודי יום, אך בהחלט ניתן לשלב עבודה עם שגרת הלימודים. אנשים שמעוניינים לצאת לקריירה חדשה, במקצוע מבוקש ומתגמל, יכולים לפרוח בענף המשפטים. 

 

לגלות אינספור הזדמנויות לקידום אישי ומקצועי: להפוך לסנגורים, עורכי דין, פרקליטים ולאייש עוד תפקידים משמעותיים. המכללה מספקת את כל הידע התיאורטי והתרגול המעשי בשטח הנחוצים להכנתם לשוק העבודה. להפיכתם לעורכי דין איכותיים, מקצועיים, שביכולתם לעמוד בחזית הענף, לפעול למען הצדק ולהוביל שינויים חברתיים ממשיים. 

 

יוצאים לקריירה חדשה ורוצים להתחיל לימודי משפטים למבוגרים? הירשמו עכשיו ותתחילו את הצעדים הראשונים באחד התחומים הכי מבוקשים!