חולמים להפוך לעורכי דין? לימודי משפטים בצפון הם הדרך להפוך חלום למקצוע
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים
לימודי משפטים בצפון לימודי משפטים בצפון

חולמים להפוך לעורכי דין? לימודי משפטים בצפון הם הדרך להפוך חלום למקצוע

לימודי משפטים הם מסע מרתק אל תוך עולם החוקים והמוסר שבו מגלים כיצד עולם המשפט משפיע על חיי הקהילה. במשך מספר שנים, סטודנטים וסטודנטיות מקבלים הצצה למערכת המשפט הישראלית ולומדים להכיר אותה מקרוב על שלל היבטיה. תוכנית לימודי משפטים לרוב משלבת בין הקניית ידע תיאורטי עמוק לעשייה בשטח. המכללה האקדמית צפת הקימה בית ספר איכותי ללימודי משפטים שמכשיר עורכי דין ממולחים ואיכותיים שיוצאים אל העולם ועוזרים להפוך אותו למקום טוב יותר. 

מה זה לימודי משפטים?

מטרת העל של לימודי משפטים היא להכשיר עורכי דין ומשפטנים שישתלבו במסגרות המשפטיות השונות במדינה בהתאם ליכולותיהם והנישות המשפטיות המעניינות אותם. אורכם של לימודי משפטים לרוב בין 3 ל-4 שנים שבסופם מקבלים תעודת תואר ראשון ונדרשים לעבור מבחני לשכה על מנת להתחיל קריירה בתחום. 

 

לאורך תקופת לימודי משפטים, הסטודנטים צוברים את הידע התיאורטי והניסיון המעשי הדרוש להכשרתם כעורכי דין מן המניין. במסגרת שנותם במוסד האקדמי, הם לומדים על הזכויות והחובות של הפרט, האופן שבו עולם המשפט משפיע על החברה, ועוסקים במגוון רחב של נושאים רלוונטיים להכשרתם. ביניהם, משפט אזרחי ופלילי, משפט בינלאומי, משפט מנהלי ועוד. הם מבצעים היכרות מעמיקה עם מערכת המשפט בארץ ודרכי פעילותה. פעמים רבות הם אף משווים אותה למערכת המשפט הבינלאומית.

 

את החומר שהסטודנטים והסטודנטיות לומדים בכיתה הם פוגשים הלכה למעשה בשטח, בתוכנית התמחות בבתי משפט בסביבת מוסד לימודיהם. לאורך תקופת ההתנסות המעשית, הם רואים כיצד התיאוריה באה לידי ביטוי בעולם האמיתי, בפרקטיקה. לימודי משפטים הם מאתגרים אך מתגמלים מאוד כי הם מעניקים לסטודנטים כלים חשובים לעיסוק באחד המקצועות המבוקשים ביותר בשוק העבודה. 

מהם יתרונות מסלול לימודי משפטים בצפון?

  • תוכנית לימודים רלוונטית ועכשווית - תוכנית לימודי משפטים בצפת אורכה 3.5 שנים. לאורך תקופה זו, הסטודנטים והסטודנטיות צוללים לעומקו של עולם המשפט בסדרת קורסים, סדנאות וקליניקות משפטיות מרתקות. הם עוסקים בנושאים משפטיים שהם לא רק חיוניים להכשרה מיטבית והפיכתם לעורכי דין מן השורה, אלא רלוונטיים למציאות החיים בישראל המאה ה-21. משפט דתי יהודי נוצרי ומוסלמי בהתאם לאוכלוסיות השונות במדינה, בית המשפט העליון אתגרים ופתרונות, משפט ברשת הם רק כמה דוגמאות בולטות. לצד הקניית הבסיס בקורסים כגון אנגלית למשפטנים, אתיקה מקצועית ומחקר משפטי, הם מקבלים הצצה לענפים רבים בתחום, לרבות: דיני פלילים, נזיקין, קניין רוחני, עבודה, תאגידים. הם רוכשים ידע מקיף ומעמיק שמקנה להם ראיה רחבה ופרספקטיבה ייחודית על התחום. 

 

  • סגל אקדמי של משפטנים פעילים - הסטודנטים והסטודנטיות ללימודי משפטים במכללה האקדמית צפת לומדים את התחום מסגל מרצים מובחר שחי ונושם את התחום. מכיר אותו מבפנים מתוך עשייה ענפה, שנים ארוכות של ניסיון. המרצים שמנצחים על הקורסים, הסדנאות והקליניקות המשפטיות השונות הם אקדמאים בעלי מוניטין בינלאומי, פרקליטים, סנגורים, ושופטים פעילים. לפיכך, הסטודנטים והסטודנטיות מקבלים הצצה כנה ואותנטית אל תוך התחום. יכולים לשאול שאלות, לרקום קשרים, לקבל טיפים ממקור ראשון על איך לפתח את הקריירה ולפלס את הדרך בעולם המשפט. 

 

  • התנסות רחבה בשטח - בית הספר למשפטים של המכללה האקדמית צפת מספק הכשרה מעשית רחבה שמעניקה לסטודנטים יתרון בשוק העבודה. ההתנסות כוללת מגוון רחב של סדנאות וקליניקות משפטיות. במסגרתן הסטודנטים מבקרים בבתי משפט, צופים בדיונים משפטיים, מנתחים פסקי דין ואף יוצרים כתבי בית דין פרי עטם. ארבעה עד שישה סטודנטים מצטיינים נבחרים להשתתף בתוכנית אקסקלוסיבית, משפט מבוים. במהלכה הם זוכים להזדמנות הנדירה לגללם עורכי דין ולהציג טיעונים מקוריים משלהם בפני פאנל שופטים המורכב מכמה מהמשפטנים המובילים בישראל. סדנאות אלו עוזרות להתנסות בפרקטיקה המשפטית בשטח, לצבור ניסיון בעבודה במסגרת משפטית, ולעצב את עורכי הדין והמשפטנים של המחר.

 

  • למידה בקבוצות קטנות - לימודי משפטים בצפון מתקיימים בכיתות קטנות. באופן הזה כל סטודנט וסטודנטית מקבלים יחס אישי. הם נהנים מפלטפורמה, במה לקיים דיונים פוריים, לשתף את תובנותיהם, להתייעץ עם סגל המרצים או חבריהם לכיתה, לשאול שאלות ולקבל סיוע מהמרצים בעת הצורך. כל סטודנט וסטודנטית מקבלים מענה מיטבי לצרכיהם, מה שמחזק את הדרייב לככב בשיעורים ולהשקיע את כל מרצם בתרגילים המעשיים, להגיע הכי גבוה שרק אפשר. 

 

  • תנאי קבלה הוגנים - צעירים איכותיים מהצפון עם תשוקה לעולם המשפט, רעב ומוטיבציה נדרשים להציג את הנתונים הבאים על מנת להתקבל ללימודי משפטים בצפת: ציון בחינה פסיכומטרית של 500 ומעלה, ממוצע בגרות 94 ומעלה, מבחן יע''ל ולצלוח את ראיון הקבלה. חשוב לציין שמועמדים שניגשו לפסיכומטרי לא בשפה העברית נדרשים לציון 100 או גבוה יותר במבחן יע''ל. כמו כן, מועמדים בעלי תואר ראשון קודם עם ממוצע 85 ומעלה, או תואר שני יכולים להירשם גם ללא פסיכומטרי אך עדיין נדרשים להציג מבחן פנייה אישי למכללה ולעבור ראיון קבלה. גם מועמדים שאינם עומדים בתנאי הסף יכולים לקבל הזדמנות להתקבל ללימודי משפטים ולהגיש בקשה לועדת חריגים. 

להתברג בענף מבוקש

המכללה האקדמית צפת הקימה בית ספר למשפטים איכותי ומקצועי שמכשיר את עורכי הדין של העתיד. לאורך 3 וחצי שנים סטודנטים וסטודנטיות מאזור הצפון רוכשים ידע מקיף, מעמיק ומרתק אודות מערכת המשפט בארץ, נוגעים בסוגיות משפטיות רלוונטיות למציאות החיים כאן בישראל ובפרט בעולם המודרני.

 

הם מתרגלים את הפרקטיקות של התחום באופן יסודי, במגוון סדנאות מעשיות וקליניקות משפטיות. אלו תוכניות לימוד ייחודיות שמפגישות את הסטודנטים עם עבודה משמעותית בקהילה, ומעניקה להם את ההזדמנות הכה חשובה וייחודית, לתרום מהידע המשפטי הנרחב שלהם כדי לעשות שינוי, תוך כדי צבירת ניסיון יקר ערך שיקנה להם יתרון גדול בשוק העבודה. בסוף הלימודים בוגרי המסלול יוצאים אל העולם עם תעודת L.L.B במשפטים וארגז כלים ורסטילי שהופך אותם למועמדים נחשקים ומחוזרים בידי מקומות עבודה רבים. 

 

רואים את עתידכם בעולם המשפט? שנת הלימודים תשפ''ד אוטוטו יוצאת לדרך, הירשמו עכשיו והבטיחו את מקומכם בספסל הלימודים עוד היום!