קצת על התכנית לתואר ראשון במשפטים | מכללת צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים
אודות תואר ראשון במשפטים אודות תואר ראשון במשפטים

בית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת – יחיד ומיוחד

עריכת דין הוא אחד המקצועות המבוקשים והיוקרתיים ביותר בארץ ובעולם. צעירות וצעירים רבים חולמים לעסוק במקצוע זה, ולרכוש את הידע ואת הכלים שמקצוע זה מעניק להם. בישראל יש 13 מוסדות להשכלה גבוהה המציעים תואר אקדמי במשפטים: אוניברסיטאות, מכללות פרטיות ומכללות ציבוריות. בית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת הוא המוסד האקדמי הציבורי היחיד והמיוחד בפריפריה הגלילית שמציע תואר אקדמי במשפטים בשכר לימוד אוניברסיטאי.

קצת עלינו

בית הספר למשפטים של המכללה האקדמית צפת הוקם בשנת 2008 במטרה לאפשר לתושבי הפריפריה הצפונית בגליל גישה לידע המשפטי הנרכש באמצעות לימודי תואר ראשון במשפטים. בית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת הוא אחד משני בתי ספר למשפטים בישראל (לצד ספיר שבנגב) שהוקמו במכללה ציבורית. הוא חרט על דגלו את נושא האחריות החברתית, המוטלת על עורך הדין בעת מילוי תפקידו, מתוך שאיפה לקידום ולשמירת ערכי משפט, חוק וצדק, העומדים כולם בבסיס הפרקטיקה המשפטית. זאת, תוך הנגשת החינוך המשפטי לכלל אוכלוסיות המדינה, על כל גווניה.

היכרות מעמיקה עם סוגיות משפטיות עדכניות

מסלול לימודי המשפטים של המכללה האקדמית צפת אורך 3.5 שנים, שבסופן בוגרי בית הספר יוצאים עם תעודת תואר ראשון - L.L.B., וארגז כלים מרשים וייחודי, המכין אותם לקריירה המשפטית שלהם. בבית הספר למשפטים נהנים הסטודנטים מקורסי העשרה הנוגעים בתחומים הבוערים ביותר בעולם המשפט, משקפים מגמות המתרחשות מסביבנו ומשפיעות על חיי כולנו ביום-יום: בריאות ורווחה, זכויות אדם, משפט מסחרי, משפט בינלאומי, דיני מסים ורבים נוספים. זאת, לצד העמקה בבסיס התאורטי של המשפט, הכרות עם שיטות משפט שונות בעולם, בכרות עם המשפט הדתי של הדתות השונות בישראל ועוד.

התנסות בשטח

הסטודנטים שלנו נהנים ממגוון סדנאות מעשיות, החושפות אותם לעולם המרתק של הטיעון המשפטי בכתב ובעל פה. במסגרת הסדנאות מבקרים הסטודנטים בבתי משפט, צופים בדיונים משפטיים, מנתחים פסקי דין ואף מכינים כתבי בית דין עם טיעונים משפטיים משלהם ביחס לנושא שהוגדר מראש על ידי מנחה הסדנה. שישה סטודנטים מצטיינים אף נבחרים להשתתף במשפט מבוים בו הם מגלמים עורכי דין הטוענים בפני פאנל שופטים המורכב מהדמויות המובילות של המשפט בישראל. במסגרת זו זכו להתדיין בפני כבוד השופטת מרים נאור, נשיאת בית המשפט העליון (בדימוס), בפני המשנה לנשיאת בית המשפט העליון (בדימוס) פרופ' אליקים רובינשטיין, בפני שופט בית המשפט העליון, כבוד השופט ניל הנדל ועוד. לפניכם טעימה ממגוון הסדנאות המתקיימות בבית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת: משפט מבוים, סדנת שופטים ושפיטה, סדנת ליטיגציה פלילית, סדנת סחר בינלאומי ועוד. בנוסף לסדנאות המעשירות והמרתקות, בית הספר למשפטים מאפשר לסטודנטים לעבור את טבילת האש הראשונה שלהם בתחום עריכת הדין, באמצעות שילובם בתכנית הקליניקות המשפטיות. במסגרת זו הסטודנטים משולבים בארגונים ומשתפים פעולה עם נציגי הסנגוריה הציבורית, הסיוע המשפטי הממלכתי, בית המשפט הקהילתי, לשכות ההוצאה לפועל ועוד שלל מרכזים למיצוי זכויות, ומתנסים בפרקטיקה המשפטית בתחומים שונים: סיוע למשפחות נזקקות, זכויות חשודים ונאשמים, הגנת הצרכן ועוד. כך הם למעשה הם זוכים לחלוק את הידע המשפטי שלהם באמצעות נתינה ותרומה לקהילה, תוך כדי שהם צוברים ניסיון מעשי שישרת אותם נאמנה בהמשך הדרך.

לומדים מהטובים ביותר

את מיטב הקורסים, הסדנאות והקליניקות המשפטיות של בית הספר מובילים מרצים העוסקים במלאכת המשפט: אנשי אקדמיה מובילים בישראל ובעולם, פרקליטים, סנגורים ושופטים. כך שהסטודנטים שלנו לומדים את התחום ממקור ראשון, אמין ואותנטי. בית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת מהווה אבן דרך באקדמיה המשפטית, לא רק בשל הכלים הלימודיים והפרקטיים שהוא מציע, אלא משום היותו מסגרת עוטפת ותומכת, המעניקה לימודים בכיתות קטנות ומתן יחס אישי לכל סטודנט, שכר לימוד אוניברסיטאי, דמי מחייה נמוכים ורב-תרבותיות במיטבה, הבאה לידי ביטוי הן במסגרת סגל המרצים של בית הספר והן במסגרת הסטודנטים והסטודנטיות הבאים בשערי המכללה. כמו כן, מעניק בית הספר למשפטים אווירה פסטורלית, שלווה וכפרית, המועצמת באדיבות הרי הגליל הירוקים. את מיטב הקורסים, הסדנאות והקליניקות המשפטיות של בית הספר מובילים מרצים העוסקים במלאכת המשפט: אנשי אקדמיה מובילים בישראל ובעולם, פרקליטים, סנגורים ושופטים. כך שהסטודנטים שלנו לומדים את התחום ממקור ראשון, אמין ואותנטי. בית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת מהווה אבן דרך באקדמיה המשפטית, לא רק בשל הכלים הלימודיים והפרקטיים שהוא מציע, אלא משום היותו מסגרת עוטפת ותומכת, המעניקה לימודים בכיתות קטנות ומתן יחס אישי לכל סטודנט, שכר לימוד אוניברסיטאי, דמי מחייה נמוכים ורב-תרבותיות במיטבה, הבאה לידי ביטוי הן במסגרת סגל המרצים של בית הספר והן במסגרת הסטודנטים והסטודנטיות הבאים בשערי המכללה. כמו כן, מעניק בית הספר למשפטים אווירה פסטורלית, שלווה וכפרית, המועצמת באדיבות הרי הגליל הירוקים.