אופטומטריה תנאי קבלה - תוכניות לימוד וכל מה שצריך לדעת - המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים
אופטומטריה תנאי קבלה אופטומטריה תנאי קבלה

אופטומטריה תנאי קבלה - תוכניות הלימודים והזדמניות תעסוקה

תחום האופטומטריה חווה פריחה בשנים האחרונות והפך למקצוע מבוסס ומבוקש, שעל מנת לעסוק בו יש לעבור הכשרה אקדמית וקלינית ראויה ומבחן מטעם משרד הבריאות. המכללה האקדמית צפת היא מוסד הלימודים היחיד בצפון שמקיים תוכנית לימודי B.Optom אופטומטריה. בחוג לאופטומטריה תנאי קבלה הוגנים, וסביבת לימודים תומכת ועוטפת - בזכות תנאים אלו צעירים רבים המתגוררים בצפון ומעוניינים לעסוק בתחום, מגשימים את חלומם להפוך לאופטומטריסטים מובילים. 

מה כוללת תוכנית לימודי מדעי הראיה והאופטומטריה?

האופטומטריסט מאבחן בעיות תפקודיות במערכת הראיה כגון: פזילה, מיקוד, בעיה בתנועת העיניים, כמו גם פתולוגיות שבאות לידי ביטוי בשינוי במראה העיניים, לדוגמא: מחלות כבד, לב, לחץ דם ומעניק להן פתרון מותאם. הוא מבצע תרגילי עיניים, מנפיק מרשמים למשקפיים, עדשות מגע ועזרי ראייה נוספים ובמקרה הצורך מפנה לגורם הרפואי הרלוונטי - הרופא האישי, רופא עיניים או נוירולוג, לטיפול המשך. המכללה האקדמית צפת מזניקה לשוק העבודה אופטומטריסטים מוסמכים ומקצועיים, שמגיעים לתעשייה עם ידע מרשים וניסיון עשיר שצברו במסלול תואר ראשון באופטומטריה ייחודי וחדשני.

 

באופטומטריה תנאי קבלה נוחים, המאפשרים לאנשים עם תשוקה לתחום ללמוד מקצוע מרתק שחווה תקופה של צמיחה והתחדשות. תוכנית הלימודים לתואר ראשון באופטומטריה במכללה האקדמית צפת מתבצעת במסגרת בית הספר למקצועות הבריאות של המכללה. אורכה של התוכנית הוא 4 שנים, במסגרתה ניתנת הכשרה תיאורטית וקלינית מקיפה הכוללת שילוב ידע ממדעי החיים, המדעים המדויקים, ולימודי מדעי הראיה. הסטודנטים והסטודנטיות שלנו לומדים להכיר את מערכת הראיה: מבנה העין, חלקים המשתתפים בתהליך הראיה, זיהוי ואבחון פתולוגיות במערכת הראיה. 

 

במסלול זה יש דגש רב על תרגול מעשי בשטח, על כן הסטודנטים מתחילים את ההכשרה הקלינית שלהם ואת העבודה עם ציוד רפואי משוכלל וטכנולוגיות מתקדמות כבר בשנה הראשונה ללימודים. תחילה הם מתלמדים במרפאות המכללה ומתרגלים את תהליכי העבודה על חבריהם לכיתה או מטופלים שזומנו במיוחד, ובהמשך הדרך הם משתלבים במרפאות עיניים בבתי חולים באזור ומקבלים מטופלים משלהם. 

מהם תנאי קבלה ללימודי אופטומטריה?

במסלול לימודי אופטומטריה תנאי קבלה מורכבים משקלול ממוצע הבגרויות וציון הבחינה הפסיכומטרית ומעבר ראיון אישי בהצלחה. על מנת להתקבל ללימודי אופטומטריה, על המועמדים להגיע עם תעודת בגרות או תעודת סיום מכינה עם ממוצע ציונים של 80 והלאה, ציון פסיכומטרי של 550 או ציון 520 משוקלל עם ממוצע הבגרויות ו- 85 או יותר באנגלית. מועמדים שסיימו תיכון בחו''ל ומחזיקים בתעודת גמר, יידרשו להציג אישור שקילות לבגרות ממשרד החינוך הקובע כי תעודה זו שוות ערך לתעודת הבגרות הישראלית. מאחר ואופטומטריה הוא מקצוע רפואי, תינתן עדיפות למועמדים שלמדו מתמטיקה ברמת 4 יחידות ומעלה או הרחיבו מקצוע ריאלי בתקופת התיכון - ביולוגיה, כימיה, פיזיקה. 

אופטומטריה תנאי קבלה הוגנים, מסלול לימודים חדשני, קריירה בתחום מבוקש

במסלול אופטומטריה תנאי קבלה הם נוחים, מעניקים לצעירים רבים הזדמנות ויכולת ללמוד מקצוע מבוקש ולהשתלב בתעשייה שרק הולכת וגדלה, ולכן משוועת לאנשים עם מיומנויות קליניות, שיכולים לדחוף אותה קדימה. בתקופה של 4 שנים, המכללה האקדמית צפת מקנה לסטודנטים והסטודנטיות ידע תיאורטי מעמיק, וניסיון מעשי רב בעבודה עם מטופלים ועם ציוד רפואי מתקדם תוך מתן דגש על מקצועיות, איכות, חדשנות ולמידה אותנטית. 

ההכשרה באופטומטריה לאורך תקופת התואר הראשון, מתבצעת בניצוחם של מרצים איכותיים: מדענים, רופאי עיניים, ואנשי מקצוע מצמרת הענף. מכיוון שמדובר בתחום בצמחיה, אפיקי תעסוקה באופטומטריה הם רבים, ומגוונים ועוד ימשיכו לגדול. אי לכך, הבוגרים שלנו משתלבים בתום הלימודים במרפאות, חנויות אופטיקה, בתי חולים, חברות הזנק בתחומי הראייה, ובתעשייה האופטית בתפקידי מחקר ופיתוח.