שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים

"אני נפרד היום בגאווה, בסיפוק, בצער, וגם בשמחה מהמכללה. הגעתי למכללה משורה של תפקידים בכירים בשירות הציבורי ובמגזר השלישי, אני יכול לציין שהתפקיד כמנכ"ל המכללה האקדמית צפת הוא המאתגר ביותר שנהניתי בו מכל התפקידים הקודמים שמלאתי". כך סיכם שמואל הר נוי את דבריו המרגשים באירוע הפרידה מהמכללה האקדמית צפת, סגל המנהלים שהתקיים היום.

 

לאירוע הוזמנו והגיעו בני משפחתו של שמוליק בהם רעייתו חוה, ורבים שליוו והיו שותפים שלו בעשר השנים האחרונות בהן כיהן כמנכ"ל: ראש עיריית צפת, חבר הנאמנים, הועד המנהל, נשיא המכללה, סגני נשיא, סמנכ"לים, מנהלים, עובדים תורמים, נציגי גופים שונים ואנשי מקצוע המעורבים בבניית המרכז להוראה רפואית המוקם היום במכללה,  תושבים, נציגי חב"ד ורבים נוספים. 

דברי המברכים מדברים בעד עצמם ומבטאים יותר מכל את חשיבות הדרך ששמוליק התווה במכללה. כל המברכים ללא יוצא מן הכלל, ברכו גם את שלומי בן נון, המנכ"ל הנכנס ואיחלו לו הצלחה בתפקידו החדש והמתאתגר.

 

אהרן קלרמן, נשיא המכללה "בעולם הקדמון לא היתה פרידה ממקום עבודה, שאנשים נולדו לתוכו במשפחתם, אם בכפר ואם בעיר ולעולם לא נפרדו ממנו. הסיטואציה של עזיבת מקום עבודה היא, איפא, מודרנית, בת זמננו. לגביך, שמוליק היקר, משמעותה של הפרידה היא שאתה משאיר אחריך מקום עבודה שהוא ארגון של אנשים, הרבה אנשים, שניבנו ממך ובזכותך, ועימם מקום שניבנה, פיסית וארגונית, על ידך ובזכותך. העשור שלך במכללה המסתיים עתה, הותיר בה ללא ספק חותם אדיר ורב מימדים".

 

איציק צאיג, יו"ר חבר הנאמנים "שמוליק הוא איש של תשוקה בלתי פוסקת לרעיון המכללה ולהגשמתו. לא מתוקף תפקידו בלבד אלא מתוקף אמונתו ברעיון. באהבתו לצפת ומתוך הערכה למקומה ההיסטורי בחיי העם והמדינה.  שמוליק הוא מאבני היסוד של המכללה ומעורבותו הייתה טוטאלית... על מנת שלא תחסר לנו ועם רצון עז לראות אותך בהמשך כחלק מאיתנו, אני מזמין אותך להיות חלק מחבר הנאמנים שלנו, להמשיך לתרום מיכולתך". 

 

עו"ד אריה הרמלין יו"ר ועד מנהל  "שמוליק, ראה את הברכות הרבות השזורות באלבום התמונות שהוכן לרגל פרישתך ותבין, עד כמה צוות העובדים והמנהלים אוהבים ומוקירים אותך. לא יכולה להיות תחושה נעימה מזו וסיפוק רב יותר, ממה שאתה אמור לחוש נוכח האהבה וההוקרה המורעפים עליך, דווקא על ידי אלו שהיו כפופים לך. נוכח תרומתך למכללה מגיעות לך כל הברכות והאהבה הגדולה לה אתה זוכה".

 

שוקי אוחנה  ראש עירית צפת "נבחרתי לתפקידי לפני מספר חודשים בלבד, אבל יש דברים הבולטים לעין מיד. מה שבלט לעיניי הוא השתתפותך ומעורבותך כמנכ"ל המכללה בכל האירועים העירוניים ובתרומת המכללה לפעילויות הקהילתיות בעיר. מהיום הראשון בו נפגשנו,  הרגשתי שהמכללה שותפה מלאה למינוף העיר וקשרים אלה ימשיכו גם בעתיד". 

 

שלומי בן נון, המנכ"ל הנכנס של המכללה האקדמית צפת "שמוליק, תודה על העברת תפקיד בצורה מלאה ושיטתית. הכרתי אדם מקצוען אמיתי, שאוהב את המכללה ושאב ממנה כוחות והיא ממנו... ב-31 למאי 1904 נחנך בית החולים של האגודה הלונדונית (בית בוסל) בטקס חגיגי רב משתתפים. 31 למאי 2019 הוא יומך האחרון בתפקיד כמנכ"ל המכללה האקדמית צפת, בדיוק 115 שנים אחרי הפתיחה.  אתה, שהחייתה את המקום, משאיר כאן הרבה יותר מפטנט לחימום מים חמים. אתה משאיר מכללה חברתית מתפתחת וגדלה המתוכננת להצטייד במיטב הטכנולוגיות הלימודיות". 

 

ד"ר אפרת קנולר, מרצה בכירה במכללה, נציגת הסגל האקדמי "שנים רבות עבדנו יחד, כגוף אחד שרואה לנגד עיניו את טובת המכללה. בכל ישיבה, ובכל שיחת טלפון, היית קשוב, הבטחת לבדוק ומיד חזרת עם תשובה. כל מייל או וואטצ אפ זכה לתשובה מידית. תמיד ברוח טובה, תמיד עם רצון טוב לפתור את הבעיות שעלו. מרבית הבקשות, ואני מדגישה לא היינו צריכים לדרוש, ביקשנו ונענינו בחיוב. במקרים המעטים שהתשובה הייתה שלילית, היא הייתה מנומקת והגיונית.

 

יהודה עוז, סמנכ"ל כספים וחשב שברך בשם סגל המנהלים המחיש בדבריו  את תרומתו של שמוליק הר נוי למכללה בעשור האחרון. "הכפלנו את תקציב המכללה, הכפלנו יותר מפי 2 את מספר החוגים העצמאיים לתואר ראשון במכללה, הכפלנו את שטח הבינוי במכללה, הכפלנו את שטח המקרקעין של המכללה, הגדלת מכסות הסטודנטים המתוקצבים, כמות הסטודנטים הלומדים לתואר ראשון גדלה ב-1000 סטודנטים משנת תשס"ט עד לשנת תשע"ט, כמות העובדים של המכללה גדלה בערך בפי 2, גידול וקידום הסגל האקדמי הבכיר, הגדלת יתרות הכספים בבנקים, כיום, בעת סיום תפקידו , אנו בעיצומו של תהליך לקידום 8 תוכניות אקדמיות חדשות שאושרו לפיתוח, ובנוסף, תוכניות בינוי גדולות בשלבי התקדמות שונים. שמוליק, אני בטוח שאנו צוות העובדים במכללה לא נאכזב גם בהמשך". 

 

שמשון ג'ובני נציג ועד העובדים "לשמוליק היקר תמיד ישנה צביטה בלב כשנפרדים וחושבים על כל הדברים שעברנו באותם שנים היו רגעים של לחץ ,משברים ,סיפוק וגם שמחה. ידעת להיות מנהל קשוח קפדן ודורש אבל גם, קשוב אכפתי ודואג. כעת הנך עוזב כל הדלתות פתוחות והבחירה היא רק שלך. בטוחים אנו שתבחר נכון את דרכך החדשה.  

 

שי סרוגו, סמנכ"ל מנהל אקדמי שהנחה את האירוע: "במהלך השנים חי שמוליק את הנעשה במכללה (ביום ובלילה...) תוך שהוא סוחף אחריו את כלל המנהלים והעובדים. בתקופה זו גם שימש  מנכ"ל ור"מ והפך לאבן שואבת של מידע לכלל המנהלים של המכללות,  שפנו אליו לא פעם בבקשת עצה, אך מעבר לעשייה האינטנסיבית ולידע המקצועי   בלט שמוליק  גם כאיש של אנשים. הוא הקפיד תמיד להקשיב ולטפל בסוגיות האישיות עד לפרט האחרון". 

 

שמוליק הר נוי, המנכ"ל היוצא "היה לי הכבוד להיות שותף, ובמצבים מסויימים לנצח על התזמורת של צוות המכללה. עברתי יחד עם קהילת המכללה כברת דרך ארוכה, מרובת אתגרים ושזורה מהמורות, אך יכול יכולנו להם בנחישות, בעקשנות, בעקביות במחויבות הדדית, ותוך הבנה בחשיבות המשימה חתרנו לפתח, לחדש ולרומם את המכללה ופעילותה. אני נפרד היום בידיעה שאת המנגינה הזו אי אפשר להפסיק, ואני בטוח שהמכללה תמשיך לפתח, ולתפוס את מעמדה האקדמי והחברתי הראוי בנוף בנוף המוסדות להשכלה גבוהה בארץ".