שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים

ביקור מיוחד ומרגש במכללה:

היום הגיעו ארבעת נכדיו ונכודותיו של יוסף בוסל ז"ל, שעל שמו נקרא מתחם 'בית בוסל',  לבקר במכללה האקדמית צפת. בני המשפחה נפגשו עם שמוליק הר נוי, מנכ"ל המכללה ,אשר הציג בפניהם את מחקרו על מתחם בית ההבראה המיתולוגי  'בית בוסל', שנערך במסגרת כתיבת ספרו "רחוקים קרובים", במהלכו סיפר להם על אירועים היסטוריים שונים על סבם יוסף בוסל ז"ל וכן, שמע מבני המשפחה אנקדוטות שונות על מהלך חייו.

יוסף בוסל ז"ל, היה ממקימי דגניה ומראשי הישוב בתחילת המאה ה-20 בעמק ובגליל. בוסל טיפל בפליטי המלחמה שהגיעו לגליל ולצמח, לאחר גירוש התושבים היהודים מתל אביב ומיפו,  עבורם הקים בתי יתומים בסג'רה ובמנחמיה.  בוסל  לחם לשוויון החברות בעבודה בקבוצה הקיבוצית ולחלוקת נטל עבודות הבית גם בין החברים, והיה בין הראשונים שדגלו ברעיון החינוך המשותף בקיבוץ. יוסף בוסל ז"ל קיפח את חייו כאשר סירה בה שט בכנרת,  אשר החזירה אותו מטיפול בבעיית פליטים טבעה. כדי להנציח את פועלו החליטו ראשי הישוב לקרוא על שמו את 'בית בוסל' -  בית הבראה שהוקם במתחם בית החולים האנגליקאני ומאוחר יותר בית החולים הסקוטי בצפת.  

 

שמוליק הר נוי, הציג בפני הנכדים והנכדות ובני משפחתם שנלוו אליהם את תכניות המכללה להקמת 'המרכז להוראה רפואית' במתחם בית בוסל,  ושימור בית החולים האנגליקאני. לאחר מכן, סיירו נרגשים באתר העבודות וחזו בשימור המבנה ההיסטורי. במהלך המפגש נרקמה שותפות בין בני המשפחה למכללה אשר, כך מקווים, תיתן את פירותיה בעתיד