הגברת אבטחה במכללה - מצלמות ומערכת אבטחה חדשה הוצבו בכל רחבי הקמפוס
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים
חדר הבקרה החדש בקמפוס המכללה האקדמית צפת (צילום: דוברות המכללה האקדמית צפת) חדר הבקרה החדש בקמפוס המכללה האקדמית צפת (צילום: דוברות המכללה האקדמית צפת)

המכללה האקדמית צפת: מצלמות ומערכת אבטחה חדשה הוצבו בכל רחבי הקמפוס

הסדרי הביטחון צפויים לכלול התקנת מצלמות אבטחה בכל רחבי הקמפוס ובשטחים הציבוריים הנמצאים סביב למכללה, כשבמוקד הקמת מרכז שליטה ובקרה חדש במכללה * בעתיד, מתוכנן להצטרף לאמצעי האבטחה שכבר מופעלים גם רחפן, אשר מתוכנן להשלים מעטפת אבטחתית * מנכ"ל המכללה, שלומי בן נון: "כל הסטודנטים במכללה והבאים בשעריה צריכים לחוש מוגנים ובטוחים"

 

 

המכללה האקדמית צפת יוצאת במהלך מקיף, שמטרתו שכלול ושיפור משמעותי של הסדרי הביטחון בשטחי הקמפוס.

 

הסדרי הביטחון החדשים צפויים לכלול התקנת מצלמות אבטחה נוספות ברחבי הקמפוס ובשטחים הציבוריים, הנמצאים בין המבנים בקמפוס המכללה, המתפרש על פני רחוב ירושלים, רחובה הראשי של צפת, כשבמוקד פתיחתו והפעלתו של מרכז שליטה ובקרה מתקדם, הפועל משטח המכללה.

 

האבטחה הטכנולוגית מצטרפת להפעלת כוח אדם מיומן, הפועל כבר כעת בשטח בתיאום עם מרכז הבקרה, המאויש דרך קבע ושולט על עשרות מצלמות חכמות המנטרות את הבאים בשערי המכללה. בעתיד מתוכנן להצטרף לאמצעי האבטחה שכבר מופעלים גם רחפן, המתוכנן להשלים את התמונה האבטחתית ההיקפית הן מהאוויר.

 

צעדים אלה ננקטים על ידי הנהלת המכללה תוך שיתוף פעולה צמוד עם תחנת המשטרה בצפת, שהקשר עם אנשיה התהדק לאחרונה, שכירת שירותי אבטחה מטעם חברת אבטחה פרטית ועיבוי של מערך האבטחה המכללתי, הכולל פעילות שוטפת של קצין ביטחון בכל שעות הפעילות.

 

שכלול הסדרי הביטחון במכללה נובע בין היתר, מההגדלה הנרחבת של שטחי הלימודים בקמפוס, הגידול במספר הסטודנטים והסגלים המנהליים והאקדמיים העובדים בשטחיה וההיערכות לפתיחת מרכז לגסי הריטג' לחינוך, הכשרה והדמיה במקצועות הבריאות, שבמסגרתו יופעל גם המכון המתקדם על שם הלמסלי להכשרה וחינוך במקצועות הבריאות, ושבנייתם נשלמת בימים אלה. מערך האבטחה המכללתי מנוהל על ידי קב"ט המכללה, מרדכי חלפה, העומד בראשו.

 

מנכ"ל המכללה, שלומי בן נון: "הסדרי האבטחה ברחבי קמפוס המכללה נועדו בראש ובראשונה, להגביר את תחושת הביטחון האישי של הסטודנטים, של המרצים ושל העובדים בכל מקום ובכל שעה. כל הסטודנטים במכללה והבאים בשעריה צריכים לחוש מוגנים ובטוחים".