סיפורה של בוגרת המכללה רשא סאלח גאנם | המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים

בוגרים מספרים - רשא סאלח גאנם

שם ומשפחה: רשא סאלח ג'אנם    

 

מסלול הלימודים – סוציולוגיה   

 

סיימה  לימודים – תשס"ח  

 

כיום: מרצה ומרכזת יחידה קלינית בחוג לסיעוד במכללה האקדמית צפת ואחות מוסמכת ביה"ח זיו צפת

 

 

סוגרת מעגל התחילה כסטודנטית לסיעוד חוזרת לסגל ההוראה במכללה

 

מאז סיימה את לימודיה בהצטיינות בחוג לסיעוד במכללה האקדמית צפת, עשתה רשא סאלח ג'אנם, דרך מקצועית ואקדמית ארוכה. היא עובדת כאחות במרכז הרפואי זיו בצפת,  סיימה תואר שני בהצטיינות והשנה תצטרף לסגל החוג לסיעוד במכללה.

רשא גאנם סאלח, בת 28 מהכפר סג'ור בגליל, קבלה בתחושה של גאווה את

את הידיעה על פתיחת תואר שני בסיעוד במכללה האקדמית צפת. היא למדה לתואר ראשון במכללה והזיכרונות הטובים מלווים אותה עד היום. היא החליטה ללמוד במכללה בגלל קרבתה למקום המגורים אך עד מהרה גלתה את היתרונות הנוספים.

"הייחודיות של החוג לסיעוד הוא בכך, שעבר התפתחות משמעותית במהלך 4 שנות לימודיי: מבנה ייחודי לחוג, חדרי סימולציה לתרגול, וסגל מרצים שתמיד השקיעו בנו הכול כדי שנצליח ונתמקצע. ראש החוג פרופ' רביע חלאילה דחף אותנו תמיד להמשיך וללמוד. וכך עשיתי.  עם סיום לימודי בחוג לסיעוד  יצאתי ללימודים באוניברסיטת חיפה, שם סיימתי בהצטיינות תואר שני במינהל מערכות בריאות בבית הספר לבריאות הציבור. תזה שלי היתה בנושא: "שחיקה בקרב אחיות אחראיות מחלקה בבתי חולים בצפון הארץ, 2016 –  היקף וקשר עם מאפייני עבודה ומאפיינים סוציו-דמוגרפיים". הצגתי את מסקנות מחקרי בתזה ב-3 כנסים  לרפואה ולסיעוד גדולים שהתקיימו בצפון ובמרכז. כל אותה עת וגם היום אני עובדת כאחות במחלקת נשים במרכז הרפואי זיו.

"השנה התחלתי לעבוד ביחידה הקלינית של החוג לסיעוד במכללה האקדמית צפת. עבורי זה סגירת מעגל. התחלתי כסטודנטית ואני חוזרת לאותו חוג שממנו פרחתי והתחלתי את הקריירה המקצועית שלי. כמרצה אוכל לתרום מהחוויות האישיות שלי ומניסיוני כסטודנטית באותה מכללה".