סיפורו של בוגר המכללה רון פרידמן | המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים

בוגרים מספרים - רון פלדמן

 

שם ומשפחה: רון פלדמן

 

 מסלול הלימודים – פיזיותרפיה

 

סיים לימודים תשע"ד

 

"הלימודים הקנו לי את הידע הבסיסי אך החשוב להפוך לבעל המקצוע"

 

"אם ארצה לסכם במשפט אחד את חווית הלימוד שלי בחוג לפיזיותרפיה הוא יהיה: "התקופה הטובה בחיי". במהלך 4 שנות הלימוד, בהם צברתי חוויות רבות, חברים טובים לחיים ולמקצוע, הכרתי את אישתי, אהבת חיי ואם לילדתי האהובה, הצלחתי להשתית קרקע איתנה למקצוע פרקטי ומשמעותי, עם נתינה רחבה ומלאה בהגשמה עצמית.

 

"שמי רון פלדמן, נשוי ואב לבת, מתגורר בראש העין. בוגר תואר ראשון בפיזיותרפיה (BPT) בהצטיינות יתרה, מטעם המכללה האקדמית צפת (2014). מתמחה לתואר שני במדעי הרפואה (MSc), בחוג לאנטומיה ואנתרופולוגיה, הפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר אוניברסיטת תל אביב. עובד כפיזיותרפיסט מזה 4 שנים במכון אורתופדי מכבי שירותי בריאות מחוז מרכז. מתרגל בחוג לאנטומיה אוניברסיטת תל אביב ומלמד אנטומיה במכללה האקדמית אונו.

 

"מעצם היותי בוגר מחזור א' בחוג  לפיזיותרפיה, חווינו , אני ועמיתי, לא מעט חבלי לידה במהלך הלימודים. הלימוד במכללה היה מאתגר אך חוויתי מאוד. לקראת סיום הלימודים חווית הלימוד הפכה להיות משמעותית יותר בשל העובדה כי הצלחנו להתגבר על רוב הקשיים ולבנות בסיס איתן להמשך הדורות. אני מגדיר את המכללה האקדמית בצפת בכלל ואת החוג לפיזיותרפיה בפרט כשמורה ייחודית, הנותנת מעטפת חמה ומחבקת לכל סטודנט וסטודנט. היחס האישי שניתן, האוזן הקשבת בכל שעה והמענה האדיב והמהיר בכל הערוצים הפכו את חווית הלימוד במכללה ובחוג בפרט לטובים ומעשירים. על כך נוסיף את נדבך הלימוד האקדמי על ידי טובי המרצים בארץ בתחום, אשר הפכו את הלימוד למשכיל ומעניין עוד יותר.  חוג זה מושתת על ערכי פיתוח הגליל וניכר כי תשתית זו היום מבוססת דיה ומניבה פירותיה. הלימודים הקנו לי את הידע הבסיסי אך עם זאת החשוב להפוך להיות בעל המקצוע שאני היום.

 

"כיום אני בשלבי סיום התואר השני במדעי הרפואה, בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת תל אביב. סיום לימודי התואר הראשון בצפת בהצטיינות יתרה, הקנו לי את ההזדמנות להיכנס לתוכנית התואר השני היוקרתית בפקולטה לרפואה, ולהעמיק את הידע שלי בעולם המחקר והחשיבה הקלינית. הבסיס לחשיבה קלינית, כתיבה מדעית, חשיבה ביקורתית וניתוח ממצאים הונח בתואר הראשון והקנה לי את הכלים הראשוניים להתמודדות עם מחקר בתואר השני.

 

" בתום לימודי ובטרם ניגשתי למבחני התעודה של משרד הבריאות, התקבלתי לעבוד במחלקה לפיזיותרפיה ב"מכבי" שירותי בריאות. זה 4 שנים, אני עובד בתקן קבוע, במכון פיזיותרפיה, "מכבי" ברמת גן, מתמחה בשיקום המערכת הווסטיבולארית (סחרחורת) ושיקום אורתופדי על כל סוגי הפציעות. בנוסף אני מרצה לאנטומיה בקריה האקדמית אונו וכן מתרגל בחוג לאנטומיה ואנתרופולוגיה במסלולי הרפואה השונים. 

 

"בהזדמנות זו, אני רוצה להודות לד"ר סמדר פלג, ראש החוג לפיזיותרפיה, על שהאמינה בי ובכל חבריי לחוג לאורך כל הדרך. על הדבקות במטרה ועל האיכות ללא הפשרות. על כך שתמיד עמדה לצדנו בכל צעד ושעל והרימה אותנו גם ברגעים הקשים. סמדר מהווה את עמוד התווך של החוג הזה והיא האדם שהופכת לכה ייחודי".