סיפורו של בוגר המכללה פנחס ינקו | המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים

בוגרים מספרים - פנחס ינקו

שם ומשפחה: פנחס ינקו

 

מסלול הלימודים – מערכות מידע קהילתיות   

 

סיים לימודים תשע"ז

 

כיום: אחראי על תחום טכני ברשות שדות התעופה

 

 

"הלימודים פתחו לי אופקים חדשים בעבודה"

פנחס ינקו בן 24 מצפת החל את לימודיו בחוג למערכות מידע קהילתיות במכללה האקדמית צפת עוד בתקופת שירותו בחיל האוויר. עם סיומם השתלב כעובד ברשות שדות התעופה ביחידת בקרה הממוקמת בצפון.

"חיפשתי מסלול בו אוכל לשלב לימודים אקדמיים עם עבודתי ולכן התואר במערכות מידע, שהוא מסלול לימודי ערב לאנשים עובדים, ובנוסף להיותו תואר עם ביקוש מקצועי רב במשק, התאים לי כמו כפפה ליד. בתחילת הלימודים שירתי כנגד מחשוב בחיל האוויר, בהמשך הלימודים השתחררתי והתקבלתי לתפקיד טכנאי מחשוב ביחידת קצה של רשות שדות התעופה.

"חווית הלימוד במכללה הפתיעה אותי לטובה. האווירה במכללה ביתית, אחד מכיר את השני, חדרי ההרצאות נוחים ומאובזרים בציוד מתקדם והיחסים האישיים בין הסטודנטים טובים. לדעתי, הייחוד בחוג למערכות מידע הוא הקשר האישי עם המרצים שמקרינים לסטודנטים, עד כמה חשוב להם שנצליח בלימודים ושנשתלב בעבודה בתחום.

"היום אני עובד כבר כשנתיים ברשות שדות התעופה כטכנאי מחשוב ובקרה ולאחרונה גם כממלא מקום של מנהל האתר של היחידה. אין ספק כי הלימודים בדגש על קורסי הליבה של מערכות מידע – אפיון והטמעת מערכות, תכנות וכדומה, סייעו לי ועדיין מסייעים לי בתפקידי, ופתחו לי אופקים מקצועיים בעבודה".