סיפורו של בוגר המכללה פאדי זין אל דין | המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים

בוגרים מספרים - פאדי זין אל דין

שם ומשפחה: פאדי זין אל-דין

 

 מסלול הלימודים – ספרות, אמנות ומוסיקה

 

 סיים לימודיו בשנת  תשע"ז

 

כיום: מורה למוסיקה בבתי ספר חטה"ב ותיכון

 

אני רואה את עצמי ממשיך את לימודיי לתואר שני ושלישי בזכות החוויה והעידוד שקבלתי מהסגל האקדמי

 

אחרי שהרגיש כי מיצה את עצמו בתפקידים רבים ומשמעותיים בצה"ל, בחברות עסקיות, כעצמאי, ובתקופת שהייתו בחו"ל, החליט פאדי זינאלדין, בן 38 מפקיעין, לעסוק במה שהוא באמת אוהב  - המוזיקה, וללמוד בחוג לתואר ראשון בספרות, אומנות ומוזיקה במכללה האקדמית צפת. החלטתו של פאדי זינאלדין לצאת ללימודים התקבלה, במקביל להקמת עמותה לקידום המוזיקה, מתוך רצון לקדם את המוזיקה בחברה הערבית בכלל, והדרוזית בפרט.

 

"הרגשתי שחסר לי ידע בתחום לכן החלטתי לצאת ללימודים אקדמאיים. עשיתי בדיקה מעמיקה בכל בתי הספר למוזיקה, וחיפשתי את האיזון בין התאורטי ללימודי נגינה והוראה, ואת השילוב בין מוזיקה מערבית למזרחית. מצאתי שהאיזון הזה קיים בחוג לאומנות, ספרות ומוזיקה במכללה האקדמית צפת - החלטה שהתבררה כנכונה. מהמפגשים שלי עם סטודנטים וקולגות  ממוסדות אחרים, עולה כי הידע שרכשתי במכללה הוא רחב ומקיף יותר, ונוגע ברוב תחומי המוזיקה בשילוב עם התנסות מעשית מעמיקה ומקצועית.

 

"ייחודה של התוכנית היא במגוון הנושאים הרחב בתחומי המוזיקה, המאזנת בין כלל נושאי המוזיקה החיוניים כבסיס לכל מוזיקאי ומורה בתחום. מגוון המרצים ועולמות התוכן שהם מביאים איתם הכינו אותי בצורה הכי טובה לעסוק בתחום: תולדות ותורת המוזיקה המערבית והמזרחית, סוגות מתרבויות שונות בעולם, מיומנות נגינה במקלדת בשילוב כלים מעשיים, לימודי האומנות והספרות, ועוד. קורסים רבים שהתחברו בסוף שלוש שנות לימודיי לכדי פאזל אחד שיצר תמונה רחבה ומקיפה של העולם המוזיקלי.

 

"החוג מתאפיין ביחס אישי החל מראשת החוג ד"ר אסיקה מרקס, שמלווה באופן אישי את הסטודנטים וסגל המרצים, המקפיד לשדר אכפתיות אמתית לצד ידע מקצועי רב, זמינות ורצון עז לתת מעבר לנדרש. בחוג קיימת תחושה של משפחתיות והיכרות אישית, אווירה שכמעט ולא קיימת בחוגים אחרים עם מספר כה רב של סטודנטים. כל אלה אפשרו לי מרחב למידה משמעותי באווירה מעצימה, תומכת ומקצועית. 

 

היום אני מסיים שנה ראשונה ללימודי הוראה במכללת לוינסקי לחינוך. כבר במהלך לימודיי התחלתי לעבוד בתחום כמורה למוזיקה בגנים. עם סיום לימודיי 'בהצטיינות יתרה' וקבלת התואר האקדמי, שובצתי כמורה במגמת המוזיקה, הראשונה במגזר הערבי והדרוזי, שנפתחה בביה"ס התיכון בבית ג'אן,  המוכר כבית הספר עם 100% זכאות לבגרות. כבר במהלך הלימודים המרצים תמכו בי ועודדו אותי להשתלב בעבודה. אני רואה את עצמי ממשיך את לימודיי בתחום לתואר שני ושלישי, בזכות החוויה החיובית והעידוד  שקבלתי מהסגל האקדמי.