סיפורה של בוגרת המכללה יהל דהאן | המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים

בוגרים מספרים - יהל דאהן

שם ומשפחה: יהל דהאן       

מסלול הלימודים – משאבי אנוש-כלכלה ומנהל עסקים    

סיים  לימודים – תשס"ב

כיום: מנכ"ל המכללה האזורית

יהל דהאן סוגר מעגל:  בוגר המכללה האקדמית צפת  מנהל את המכללה האזורית

 

יהל דהאן, הוא בן קיבוץ דליה של השומר הצעיר. אחרי שירות משמעותי בחיל אוויר יצא עם רעייתו לטיול במזרח הרחוק לחפש משמעות לחייו. הטיול הארוך הסתיים בבית המדרש "צמח –צדק" שבעיר העתיקה בצפת. הוא חזר למקורות והתחיל לקיים אורח חיים חסידי.

"לאחר 7 שנות לימוד תורה וניתוק מהוויות העולם, וכשגבר עול הפרנסה כ'רחיים על צווארי', התחלתי את דרכי בשוק התעסוקה. באותה תקופה פורסם בקהילות החרדיות מסלול ייחודי ראשון של כיתת חרדים ללימודי תואר ראשון בכלכלה, ניהול ומשאבי אנוש, במכללה האקדמית צפת.

הצורך שלי בגישה, כלים ניהוליים והרחבת החשיבה המקצועית התחברו עם ההזדמנות המיוחדת. המכללה האקדמאית סיפקה לכיתתנו מעטפת נהדרת וליווי מסור עם דאגה לכל סטודנט ולכל פרט. אני אישית נהניתי מהלימודים, מהדיונים המפרים עם המרצים האיכותיים של המכללה וב"ה סיימתי בהצטיינות יתירה.

המחזור הראשון לחרדים היווה פריצת דרך בקהילות החרדיות והראה שאפשר לשלב לימודים גבוהים עם דרך התורה בהתאמות מיוחדות שהמכללה עשתה. רבים מבוגרי הכיתה התקדמו בתעסוקה ואני אישית התחלתי לנהל מרכז תעסוקה של ג'וינט ישראל ומשרד הכלכלה – 'מפתח'.

ההזדמנות שנפתחה לנו במכללה הביאה אותי למחשבה על ההמשך ויחד עם חבר מהכיתה המשכנו ללימודי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטת חיפה, ב"ה סיימתי בהצטיינות. הידע שרכשתי תרם לעבודתי ומרכז התעסוקה של צפת והגליל המזרחי הגיע להישגים כמרכז מוביל ברמה הארצית, במדדי התעסוקה והפעילות.

לאחרונה סגרתי מעין מעגל ושמחתי לחזור כמנכ"ל המכללה האזורית, שפועלת בשיתוף פעולה הדוק עם המכללה האקדמאית".