סיפורה של בוגרת המכללה הדס בן טובים | המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים

בוגרים מספרים - הדס בן טובים

שם ומשפחה: הדס בן טובים  

 

מסלול הלימודים – סיעוד    

 

סיימה  לימודים - תשע"ה

 

כיום: אחות בטיפול נמרץ ביה"ח זיו

 

"קיבלתי ידע רב וכלים משמעותיים שסייעו לי בתחילת דרכי כאחות"

 

הדס בן טובים בת 28 , נשואה ואם ל-2 בנות, ידעה תמיד שהיא רוצה להיות אחות ולעסוק במקצוע המכיל. ההזדמנות להגשים את חלומה התממש כאשר החליטה לחזור ולהתגורר בצפת. היא שמעה רשמים חיוביים על החוג לסיעוד במכללה האקדמית צפת וכתושבת העיר החליטה, כי הכי מתאים ונכון ללמוד בצפת. לפני כשלוש שנים סיימה את לימודי הסיעוד בהצטיינות והתקבלה לעבודה כאחות. במקביל היא ממשיכה את לימודיה לתואר שני.

 

"הייחודיות של החוג לסיעוד בעיני היא ההובלה התמידית למצוינות מצד כלל המרצים. הלימודים ברמה גבוהה ותוכנית הלימודים מעניינת ומאתגרת. כאחת שילדה בזמן הלימודים זכיתי ליחס מתחשב ומבין מצד סגל החוג כולו מה שתרם להצלחתי בלימודים. מעבר להכנה לבחינה הממשלתית, הלימודים במכללה עזרו לי לגבש זהות עצמית ומקצועית להמשך חיי הבוגרים והמקצועיים. עם סיום הלימודים התחלתי לעבוד כאחות בטיפול נמרץ, מחלקה מורכבת עם חולים מורכבים במרכז הארץ. בתחילה היו לי חששות כיצד אתמודד עם החולים, הרי רק עתה סיימתי את הלימודים, אך עד מהרה הבנתי כי במהלך הלימודים קיבלתי ידע רב וכלים משמעותיים, שסייעו לי בהתחלת דרכי כאחות ומלווים אותי עד כה.

 

"לאחר שנתיים של עבודה אינטנסיבית  בבית חולים במרכז הארץ, החלטנו לחזור שוב לצפת. היום אני עובדת כאחות במחלקת טיפול נמרץ כללי במרכז הרפואי זיו, ומאוד מתחברת לתחום. במקביל, אני בשלבי סיום של לימודי התואר השני  אותו אני עושה באוניברסיטת תל אביב. בנוסף, אני בשלבים מתקדמים של כתיבת התיזה. חשוב לי לציין, כי במהלך הלימודים במכללה הסגל האקדמאי ובראשם פרופ' רביע חלאילה, עודדו אותי ללימודי המשך ולהתפתחות בתחום המקצועי, והאקדמאי. מבחינתי זו חובה להמשיך ולהתקדם בלימודי האקדמאים.