סיפורה של בוגרת המכללה בת אל שושן | המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים

בוגרים מספרים - בת אל שושן

 שם ומשפחה: בת אל בן שושן כהן   

 

מסלול הלימודים – משפטים  

 

סיימה  לימודים  תשע"ו

 

כיום: עו"ד במחלקה משפטית של משרד ממשלתי

 

"התאהבתי במקצוע - מעידים עלי שכשאני עוסקת בסוגיות משפטיות העיניים שלי נוצצות"

 

כשבת אל בן שושן כהן החליטה ללמוד משפטים, עמדו בפניה מספר שיקולים אישיים שהכריעו את בחירתה ללמוד בבית הספר למשפטים במכללה האקדמית צפת. השילוב של מוסד אקדמי בו היא ובעלה יהב יוכלו ללמוד יחד; תנאי קבלה נוחים; שכר לימוד סביר; אווירת לימודים נעימה; יחס אישי; אווירה סטודנטיאלית מגניבה ומקום בו ניתן לטפח עצמאות והעצמה אישית בגליל, היו במרכז השיקולים. היום, כשנתיים לאחר שסיימה את לימודיה בהצטיינות ועובדת במשרד מבקר המדינה בירושלים, לבת אל יש פינה חמה בלב למכללה בצפת.

 

עוד בתקופת לימודיה בתיכון השתתפה בת אל בפרויקט "נוער שוחר משפט עברי" באוניברסיטה העברית בירושלים. "התאהבתי במקצוע ועל כך מעידים אנשים שכאשר אני מדברת על סוגיות משפטיות העיניים שלי נוצצות. במהלך לימודיי בצפת סגרתי מעגל כאשר ריכזתי את המחזורים הראשונים של פרויקט "נוער שוחר דעת" שהתקיים במכללה.

 

למדתי בכיתה קטנה עם חברה טובים ומרצים מאתגרים שהעניקו לנו יחס אישי. הם הצליחו לעורר בנו עניין בסוגיות משפטיות חשובות מעבר לחומר הנלמד. המרצים נטעו בנו סקרנות ללמוד יותר ודאגו תמיד, לתת לנו טעימה מהפרקטיקה בשטח, וזאת לצד קידום החינוך המשפטי ותרומה לזולת. 

 

למדנו באווירה של משפטנים צעירים ונמרצים תוך שבית הספר למשפטים מנסה בכל פעם לאתגר אותנו מחדש! בדיעבד, היום אני יכולה להבין עד כמה הלימודים תרמו לחיי המקצועיים. הסטודנטים בכיתה הגיעו ממגוון אוכלוסיות, הדתות והאמונות. הרב תרבותיות בכיתה  גרמה  לי  להכיר את השונה, ללמוד לכבד ולהוקיר גם את מי שלא מאמין וחושב כמוני. זה הטמיע בי ערכים שלא הכרתי קודם לכן.

 

"מאז שסיימתי את לימודיי התואר הראשון, התמחיתי בלשכה המשפטית של משרד מבקר המדינה, עברתי את בחינות הלשכה בהצלחה, ולפני מספר שבועות סיימתי את לימודיי לתואר שני מוסמך באוניברסיטה העברית. מיותר לציין כי הלימודים בצפת עוררו בי סקרנות להמשיך את לימודי לתואר שני במשפטים. לעולם לא אשכח את המקום שהעניק לי את ההזדמנות להגשים את היעד שהצבתי לעצמי ונתן לי האפשרות להוכיח עצמי. אני משתדלת בכל הזדמנות להיות שגרירה של המכללה ולהמליץ על הלימודים בצפת בחום"