סיפורו של בוגר המכללה אבי חיון | המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים

בוגרים מספרים - אבי חיון

שם ומשפחה: אבי חיון

 

 מסלול הלימודים – ניהול ומשאבי אנוש

 

סיים לימודים תשע"ב

 

כיום: מ"מ קצין חקירות מחוז צפון

 

"לא יצליחו לכבות בי את הרצון העז ללמוד"

 

המפגש הראשון של רב רשף אבי חיון, מפקד תחנת הכיבוי של צפת מזה שנים רבות וחוקר שריפות בכיר. עם האקדמיה היה כאשר הגיע למכללה האקדמית צפת, כדי לבדוק את הסדרי בטיחות האש לקראת יום פתוח שהתקיים ברחבת המכללה. שיחה אקראית עם שי סרוגו, סמנכ"ל למינהל אקדמי,  שכנעה אותו על חשיבות הלימודים האקדמיים וכי תואר ראשון הוא בר השגה.

 

"בגיל 58 התחלתי את לימודי במכינה 30 פלוס, במכינות הקדם אקדמיות במכללה האקדמית צפת בחששות ובהתרגשות רבה. לשמחתי  פגשתי  בלימודים סטודנטים שעודדו אותי וסייעו לי להתגבר על הקשיים. כמו כן נעזרתי באשתי בלה, אשת חינוך לשעבר. החוויה הייתה עצומה כאשר התחלתי לראות תוצאות ראשונות. ההתמדה וכוח רצון להצליח סייעו לי לסיים בהצלחה את המכינה, למרות קשיי הגיל והמחויבות המקצועית לעבודה.

"עם סיום המכינה נרשמתי מיד ללימודי תואר ראשון בניהול ומשאבי אנוש במכללה. יצרנו קבוצת למידה של סטודנטים שהתכנסה לפני כל מבחן בביתי ללימודים עד השעות הקטנות של הלילה. חלקם הפכו עם השנים לחלק מהמשפחה. הרגשתי שהלימודים תופשים מקום חשוב בחיי וכל מבחן שעברתי בהצלחה, לווה בהתרגשות כמו ילד שמקבל צעצוע חדש. סיימתי את לימודי התואר הראשון בהצלחה ובגאווה לי ולמשפחתי. בעקבותיי החלו גם חברי לעבודה בלימודים אקדמיים.

"אלא שהריקנות שנוצרה עם סיום התואר הראשון דרבנה אותי להמשיך בלימודים לתואר שני בגיאוגרפיה, לימודי סביבה ומדעי האש, באוניברסיטת חיפה. הלימודים ארכו שנתיים, פעם בשבוע שבסופם סיימתי בגאווה ובהצלחה את התואר השני.

היום מכהן רב רשף אבי חיון כחוקר דליקות בכיר. כמו כן, משמש מ"מ ראש ענף חקירת דליקות מחוז צפון. "הלימודים מסייעים לי מאוד למלא את תפקידיי המגוונים מקצועית ואני חב רבות לאלה שדחפו, תמכו ועודדו אותי. לילדי אני אומר - אין דבר העומד בפני הרצון וכל אחד יכול. הגיל אינו מהווה מכשול להצלחה והגשמת השאיפות בחיים".