לימודי תואר ראשון ברפואת חירום | לימודי פרמדיק | המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים
תואר ראשון ברפואת חירום

תואר ראשון ברפואת חירום

תואר ראשון ברפואת חירום

אודות

במצב רפואי דחוף, זמן ההמתנה לטיפול רפואי מקצועי יכול להיות קריטי, ולא פעם מי שמעניק טיפול מציל חיים הוא פרמדיק. על פי תקנות משרד הבריאות רשאים פרמדיקים בישראל לבצע מספר רב של פעולות המותרות רק להם ולרופאים. פעולות אלה כוללות החייאה על כל שלביה וניטור קצב הלב, החדרה לווריד של מספר רב של תרופות בעלות השפעה קריטית ומיידית, החדרת מחט לחלל החזה, ופעולות רבות נוספות.

על מנת לתת את המענה הטיפולי הקריטי פרמדיק זקוק להשכלה רחבה והכשרה מתאימה. את כל אלה ניתן לרכוש במסגרת התוכנית יחידה מסוגה בצפון הארץ, המשלבת תואר "בוגר ברפואת חירום" (B.EMS) עם הסמכה מטעם מד"א למקצוע הפראמדיק.

תואר ראשון ברפואת חירום: תוכנית לימודים


תוכנית הלימודים היא תלת-שנתית, וכוללת גם הכשרה מעשית בבתי החולים בצפון, לימוד באמצעות סימולציה, והתנסות במגן דוד אדום ברחבי הארץ. התוכנית כוללת שלוש חטיבות: לימודי יסוד, לימודים קליניים, והתנסות מעשית. התואר מאפשר גם המשך לימודים אוניברסיטאיים לתארים גבוהים יותר.

הסטודנטים והסטודנטיות לתואר ראשון ברפואת חירום במכללה האקדמית צפת נהנים מהתנסות מעשית רחבה בשטח, הם מצטרפים לצוותים הפועלים באמבולנסים של טיפול נמרץ וכן משתלבים במחלקות טיפול נמרץ לב, מיילדות או הרדמה על מנת ליישם את החומר העיוני שלמדו בכיתת לימודי רפואת חירום, וכדי ללמוד מקרוב כיצד להציל חיים.

מה לומדים במהלך הלימודים ברפואת חירום?


במהלך 3 שנות התואר הם לומדים כיצד לפעול מהר במצבים בהם כל שניה חשובה, ולזהות מגוון רחב של מצבים דחופים: מערכת העיכול, לב וכלי דם, נוירולוגיה ועוד רבים. בוגרי לימודים ברפואת חירום נהנים מיחס אישי וליווי צמוד של סגל מרצי המכללה, לצד ייעוץ מקצועי והכוונה לקריירה. הם יכולים להתפתח במגוון כיווני קריירה מעניינים ומתגמלים - פרמדיקים או תפקידים ניהוליים בבתי חולים, מרכזים רפואיים, ארגוני הצלה, מד''א.

צור קשר

ראש החוג
פרופ' יזהר בן שלמה
יועצת אקדמית של החוג
גב' יעל פלמן
yaelf@Zefat.ac.il
רכז החוג לרפואת חירום
הזאר עיסאת
Hazare@zefat.ac.il
למתעניינים ומועמדים חדשים
1800-344-544
hahvana@Zefat.ac.il

מידע שימושי

יובל לוי

רפואת חירום

”להעניק טיפול רפואי לכל אדם, באשר הוא אדם“

לימודי רפואת חירום הם הגשמת שליחות שלקחתי על עצמי להעניק טיפול רפואי לכול אדם, באשר הוא אדם, מתוך רצון ואהבה למקצוע

דן ריומין

רפואת חירום

”במבחן להצלת חיים אין מועד ב' !“

פרופ' יזהר בן שלמה רפואת חירום
החוג לרפואת חירום במכללה האקדמית צפת – חשים להציל חיים

פרופ' יזהר בן שלמה

ראש החוג