הסבה לסיעוד - תכנית הסבת האקדמאיים לתואר ראשון - המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים

הסבה לסיעוד - תכנית הסבת אקדמאיים לתואר ראשון

הסבה לסיעוד: על התוכנית

  • משך הלימודים
    שמונה סמסטרים
  • היקף הלימודים
    139.5 נקודות זכות

בשנים האחרונות הופך תחום הסיעוד למבוקש במיוחד עקב שילוב של עבודה מאתגרת ומוערכת יחד עם תנאים טובים הכוללים שכר גבוה מהממוצע במשק ותנאי עבודה נלווים.

התכנית להסבת אקדמאים לסיעוד במכללה האקדמית צפת מאפשרת לבוגרים ובוגרות תואר ראשון מתחומים שונים להשתלב בתחום הסיעוד בתור אחים ואחיות מוסמכים והיא מיועדת לאותם אקדמאים אשר מעוניינים בהתפתחות אישית ומקצועית.

לימודי הסבה לסיעוד לאקדמאים מקנים לסטודנטים ידע קליני נרחב במדעי הסיעוד, החברה וההתנהגות, מדעי החיים והרפואה, ידע בנושאים אקדמיים כלליים, מיומנויות תמיכה, ייעוץ והדרכה, מיומנויות קליניות לטיפול בחולים, מיומנויות ניהול הטיפול בחולה, מיומנויות קבלת החלטות, פתרון בעיות וחשיבה קריטית, וכלים למחקר אקדמי.

המקצוע נחשב מגוון מאוד ומאפשר לכל אחד ואחת למצוא את תחומי העניין שלו: טיפול נמרץ, רפואה דחופה, מיילדות ומחלקות נוספות וכמו כן מאפשר תעסוקה ברחבי הארץ.

הסבה לסיעוד: למי מתאים לגשת לתוכנית הסבה לאקדמאים?תוכנית הסבה לסיעוד מתאימה לבוגרי תואר ראשון בתחומים שונים המתגוררים בצפון, המעוניינים במקצוע בעל השפעה ישירה על החברה ושואפים להשתלב במערכת הבריאות. המכללה האקדמית צפת מציעה מסלול ללימודי סיעוד מרתק, יחיד מסוגו בצפון. במהלכו הסטודנטים והסטודנטיות ילמדו תחום מבוקש, מאתגר ומספק מאין כמוהו.

משך תוכנית הסבה לסיעוד במכללת צפת הוא שמונה סמסטרים. במהלך תקופה זו הסטודנטים והסטודנטיות רוכשים ידע תיאורטי וקליני נרחב. לצד זאת, הם רוכשים מיומנויות בינאישיות חיוניות לעבודה עם מטופלים. ארגז הכלים הורסטילי שניתן להם על ידי סגל מרצים מוביל, משמש אותם בהענקת טיפול רגיש, מקצועי, מיומן ואיכותי ביותר.

את הידע התיאורטי הם מיישמים בתוכנית ההכשרה המעשית וכבר במהלך תקופת לימודיהם עושים את צעדיהם הראשונים בתחום, לומדים את העבודה על שלל שלביה והיבטיה ויוצאים לשוק בתום תקופת לימודי תואר ראשון בסיעוד, עם ניסיון יקר ערך שהופך אותם למועמדים אטרקטיביים.

עם תואר ראשון בסיעוד, בוגרי התוכנית יכולים להשתלב במהרה בשוק העבודה ולהתקדם לתפקידים קליניים, ניהוליים ואקדמיים מובחרים. בנוסף הם יכולים להמשיך להתפתח במישור האקדמי. לגשת ללימודי תואר שני בסיעוד ולהרחיב את מעגל אפשרויות התעסוקה העומד לרשותם.

הדרך לקריירה בעלת משמעותעולם הרפואה חווה בעשורים האחרונים כמה פריצות דרך משמעותיות בחקר גוף האדם. הן שינו את פניו מהקצה אל הקצה והובילו ליצירתן של טכנולוגיות חדשניות. בעזרתן דרכי האבחון והטיפול בתחלואות שונות הפכו יעילות ומהירות יותר. אך גם בעידן של אוטומציות, מסכים, טכנולוגיות דימות ומכשור רפואי מהשורה הראשונה, אין תחליף לקשר האנושי - עבודתם של האחים והאחיות במרכזים הרפואיים השונים.

הם מבינים את הצרכים של המטופל, מפגינים גמישות מחשבתית, יצירתיות, רגישות ויכולת פתרון בעיות יוצאת דופן בדרכם להתאים את הטיפול האופטימלי. הם עובדים תחת לחץ במצבים לא שגרתיים ועושים זאת תוך כדי שהם משרים תחושה של רוגע וביטחון.

הניואנסים האנושיים הקטנים הללו, חשובים לא פחות מהתרופה או הפרוצדורה הרפואית כשלעצמה. בהתאם לכך, הסטודנטים במסלול הסבה לסיעוד רוכשים מקצוע בעל חשיבות חברתית עליונה, שלנצח יהיה רלוונטי, קריטי לתהליכי ההחלמה של מטופלים רבים.


הסבה לסיעוד: לימודי סיעוד בישראל במתכונת ייחודיתיותר ויותר צעירים עם רקע אקדמי המעוניינים בהסבת מקצוע בוחרים בתוכניות הסבה לסיעוד לסוגיהן, לא רק בגלל היציבות הכלכלית שתחום זה מקנה לעוסקים בו (המאפשר שילוב קריירה מקצועית עם חיי משפחה) אלא בגלל שמדובר במקצוע עם שליחות ורצון לשפר את איכות חיי הזולת. המכללה האקדמית צפת מקיימת בית ספר לסיעוד איכותי ומוערך, המציע מסלול לימודים יחיד מסוגו בכל אזור הצפון - הסבה לסיעוד לאקדמאים. במסגרת מסלול הסבה לסיעוד צעירים עם תואר ראשון קודם, עם רצון ומוטיבציה לעבוד במערכת הבריאות - גוף יציב שמציע אינספור הזדמנויות תעסוקה בשלל מישורים ונתיבים,רוכשים מקצוע רלוונטי, חיוני, יציב עם אופק תעסוקתי רחב.

המסלול מורכב משבעה סמסטרים רצופים (כולל סמסטר קיץ) ומתפרש על פני 4 ימי לימוד שבועיים - שני עד רביעי. לימודי תואר בסיעוד הם במתכונת היברידית כאשר 3 מתוך 4 ימי הלימוד מתקיימים במכללה ואחד הימים מתקיים במתכונת לימודים מרחוק, באופן מקוון. הסטודנטים והסטודנטיות מגלים לאורך תקופה זו את הנישה הקלינית שלהם אך צוברים מספיק ניסיון ומיומנות להתברג בכל מחלקה שיבחרו בבוא העת, לרבות: רפואה דחופה, טיפול נמרץ, כירורגיה, רפואה פנימית, בריאות הנפש והרשימה עוד ארוכה.

להכיר ולהתמודד עם אתגרי מערכת הבריאות המודרנית ביעילות מיטביתלימודים בסיעוד מציגים בפני הסטודנטים והסטודנטיות את עבר, הווה ועתיד המקצוע. במסגרת השיעורים דנים בצרכים המשתנים של מערכת הבריאות המקומית בזמן אמת, משקפים את הערכים ואת המונחים המרכזיים של מקצוע הסיעוד בארץ לעומת שאר העולם, מציגים את המגמות המתרחשות בו והכיוונים האפשריים אליהם הוא עתיד להתפתח בעקבות פריצות דרך ברפואה המודרנית והתפתחויות טכנולוגיות שמשפיעות על עבודתם של האחים והאחיות במציאות העכשווית. את תכני הלימוד מעביר סגל מרצים מרשים המורכב מדמויות מפתח בענף.

הסבה לסיעוד: לימודי סיעוד בצפון עוזרים לרבים להפוך לאחים ואחיות מוסמכיםמטרת העל של תוכנית ההסבה לסיעוד במכללה האקדמית צפת היא להכין את הסטודנטים והסטודנטיות למבחן הממשלתי של משרד הבריאות. לימודי סיעוד בצפת מכינים את הסטודנטים והסטודנטיות לבחינה זו היטב, הן ברמת הידע התיאורטי המקיף שהם מקנים והן ברמת הניסיון הקליני בעבודה בשטח - בסדנאות הלימוד, התרגילים המעשיים והעבודה עם מטופלים במוסדות הבריאות בסביבה.

לאחר שיעברו את המבחן בהצלחה ויעמדו בכל החובות והדרישות האקדמיות של המכללה, בוגרי התוכנית יוכלו לקבל תעודת אח/ות מוסמך/ת ולהשתלב במקצוע עם ביטחון תעסוקתי גבוה. עם סיום הלימודים, הבוגרים של תכנית הסבה לסיעוד יכולים להעמיק את הידע עם לימודי תואר שני בסיעוד. באופן הזה, לבסס את מעמדם בתחום, להתקדם בסולם הדרגות ולהגיע לתפקידי מפתח בענף.

שאלות ותשובות


שאלה: מהם יתרונות הבחירה בלימודי סיעוד במכללה האקדמית צפת?


תשובה: היתרונות כוללים סגל מרצים מוביל ומנוסה, תוכנית לימודים ייחודית בצפון המשלבת לימודים תיאורטיים והכשרה מעשית, ושיעורי השמה גבוהים של הבוגרים במחלקות שונות בבתי החולים ומוסדות הבריאות.


שאלה: מה משך הזמן של תוכנית ההסבה לסיעוד במכללה?


תשובה: משך התוכנית הוא 8 סמסטרים, הכוללים גם סמסטר קיץ. היא מתפרסת על פני 4 ימי לימודים שבועיים במתכונת היברידית - שלושה ימים במכללה ויום אחד מרחוק באופן מקוון.


שאלה: מהן אפשרויות התעסוקה עבור בוגרי תוכנית ההסבה לסיעוד?


תשובה: הבוגרים יכולים להשתלב במגוון רחב של מחלקות בבתי החולים ומרפאות, כגון: טיפול נמרץ, רפואה דחופה, יולדות, כירורגיה, פנימית, בריאות הנפש ועוד. כמו כן הם יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בסיעוד.

מבנה התוכנית

התכנית להסבת אקדמאיים לסיעוד עתידה להיפתח בסמסטר א' בשנת הלימודים תשפ"ג (30 לאוקטובר 2022).

התכנית כוללת 139.5 נקודות זכות של קורסים עיוניים, קליניים, והכשרה מעשית.

משך הלימודים: 8 סמסטרים רצופים כולל סמסטר קיץ.

ימים לימודים: הלימודים בתכנית יתקיימו 4 ימים בשבוע (ימי ב' עד ה'). יום ד' לימודים מקוונים מרחוק.


סיום הלימודים ועמידה בכל דרישות התכנית תקנה לבוגרים:

* תעודה תואר ראשון בסיעוד (B.S.N) מטעם המכללה האקדמית צפת.

* זכאות להיבחן בבחינת הרישוי הממשלתית בסיעוד של משרד הבריאות. הצלחה בבחינה תעניק לבוגרים תעודת אח/ות מוסמך/ת.

ליטל אבזח

סטודנטית לסיעוד במכללה

”הלימודים ברמה גבוהה, מעניינים ומאתגרים“

כששמעתי שאחוזי המעבר של בוגרי המכללה האקדמית צפת במבחן הממשלתי של משרד הבריאות גבוהים, החלטתי ללמוד סיעוד במכללה. הלימודים ברמה גבוהה, מעניינים ומאתגרים.

נח עטיה

סטודנט לסיעוד במכללה

”איך שהגעתי למכללה, הרגשתי שאני בבית“

איך שהגעתי למכללה הרגשתי שאני בבית. הכרתי אנשים חדשים מכל רחבי הארץ, חברים יהודים וחברים מעדות שונות, שאחרי ארבע שנות לימוד אני יכול לומר שפגשתי חברים לכל החיים.

תנאי קבלה

תנאי הקבלה לתכנית:

* זכאות לתואר בוגר (תואר ראשון) ממוסד אקדמי מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג) בציון ממוצע של 80 ומעלה.

* עמידה בראיון קבלה אישי עפ"י הזמנה של החוג.

* בוגרי תואר ראשון ממוסד אקדמי בחו"ל ידרשו לעמוד בתנאי הסף של שפה עברית ואנגלית בהתאם להנחיות המל"ג.