לימודי עבודה סוציאלית - תואר ראשון בעבודה סוציאלית | המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים
לימודי עבודה סוציאלית

לימודי עבודה סוציאלית - תואר ראשון במכללה האקדמית צפת

לימודי עבודה סוציאלית

לימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית | אודות התואר

  • משך הלימודים
    שלוש שנים אקדמיות
  • היקף הלימודים
    60 שעות שנתיות (120 שעות סמסטריאליות, שהן 120 נקודות זכות)

מה מאחד ומייחד את הסטודנטים לעבודה סוציאלית? השאיפה לעבודה עם משמעות, עבודה שתעניק להם הזדמנות לשנות הלכה למעישה את פני החברה. בוגרי תואר ראשון בבית הספר לעבודה סוציאלית נהנים מביקוש רב בשוק העבודה ומשלבים במגוון תפקידים משמעותיים בקהילה, במחלקות לשירותים חברתיים, בתחום הבריאות, בבתי החולים, בקופות החולים, ובמסגרות לבריאות הנפש, אישפוזיות וקהילתיות, בפנימיות לילדים ולבני נוער, במסגרות תיקון, בשירותי המבחן לנוער ולמבוגרים, ובבתי כלא.


תוכנית לימודים - תואר ראשון בעבודה סוציאלית


תוכנית הלימודים לתואר ראשון בבבית הספר לעבודה סוציאלית מקנה ידע עיוני ויישומי בתחום העבודה הסוציאלית, והיא כוללת קורסים עיוניים, קורסים בשיטות התערבות בעבודה הסוציאלית, וכך גם הכשרה מקצועית בשדה. משך התוכנית: שלוש שנים אקדמיות, כשהחשיפה להכשרה מעשית נעשית החל משנת הלימודים הראשונה. התואר B.A. בעבודה סוציאלית מזכה ברישיון של משרד הרווחה ומאפשר להמשיך ללמוד לתארים מתקדמים. הרמה הגבוהה של ההוראה והניסיון המעשי האינטנסיבי מקנים לבוגרי בית הספר יתרון מובהק בשוק העבודה.


לימודי עבודה סוציאלית: אפשרויות תעסוקה


בתי סוהר, שירותי מבחן לנוער ולמבוגרים, מוסדות נעולים ופתוחים לנוער בסיכון, קהילות טיפול למכורים, מרכזים לטיפול בהתמכרותיות . משפחה: מרכזים למניעת אלימות במשפחה, מרכזי הורים ילדים ומרכזי סיוע לבתי המשפט בריאות: מרכזים רפואיים, בתי חולים ומרפאות קופות חולים וטיפת חלב בריאות הנפש: בתי חולים פסיכיאטריים ומרפאות בריאות נפש לבעלי צרכים מיוחדים במסגרות לטיפול באנשים עם צרכים מיוחדים ילדים והנוער: עמותת על"ם, פנימיות פוסט אישפוזיות, פנימיות טיפוליות ופנימיות חינוכיות צעירים מהצפון שהחלום שלהם הוא לשנות את פני החברה שאנו חיים בה, להפוך אותה למקום טוב יותר עבור כולנו, יגשימו את חלומם בלימודי עבודה סוציאלית, שיקנו להם את מיטב הכלים התיאורטיים והמעשיים כאחד על מנת למצוא עבודה בתחום במהרה. במהלך 3 שנות לימודיהם הם ייהנו מסביבת לימודים תומכת, מחבקת שמכוונת אותם להצלחה: סגל מרצים איכותי בעל ניסיון רחב ומרשים בתחום, עבודה בכיתות קטנות ששמה דגש על יחס אישי ויכולתו של כל סטודנט לבטא את כישוריו ויכולותיו במלואן, שילוב בתוכנית הלימודים אלמנטים מהעבודה הסוציאלית הקלינית. לאחר הלימודים הסטודנטים שלנו יוכלו להשתלב במגוון רחב של עבודות סוציאליות שונות וכן להמשיך להרחיב את הידע והמיומנויות בתוכנית תואר שני בעבודה סוציאלית בצפון, וכך להגדיל את מעגל האפשרויות שלהם להתקדם ולגדול בתחום.


מסלול לימודי עבודה סוציאלית במכללה האקדמית צפת מציע תוכנית לימודים מהודקת, מקיפה ומרחיבת אופקים, המכינה את הסטודנטים למגוון רחב של הזדמנויות תעסוקה במגזרים שונים, כולל בריאות וחינוך, ארגוני רווחה וחברה ומרכזי קהילה בעלי חשיבות חברתית גבוהה. באמצעות שילוב של למידה תיאורטית והתנסות מעשית, בוגרי תואר ראשון בעבודה סוציאלית של המכללה האקדמית צפת מתגלים כאנשי מקצוע מן השורה הראשונה, שמוכשרים ומוכנים להתמודד עם אתגרי תחום העבודה הסוציאלית - ולתרום באופן חיובי לחברה הישראלית בכללותה. 


שאלות ותשובות


שאלה: מה מייחד את תכנית לימודי תואר ראשון לעבודה סוציאלית?


תשובה: תכנית הלימודים לתואר ראשון במסלול לימודי עבודה סוציאלית של המכללה האקדמית צפת נועדה לספק לסטודנטים הבנה מקיפה הן של מושגים תיאורטיים והן של יישומים מעשיים בתחום. תוכנית הלימודים המקיפה של לימודי עבודה סוציאלית במכללת צפת, הכוללת קורסים ממספר דיסציפלינות שונות ואף מגוון סמינרים מעשירים בשנה השלישית של התואר, מעניקה לבוגריו זויית ראיה רחבה והבנה מעמיקה של המקצוע וענף העבודה הסוציאלית בכללותו. בנוסף באמצעות שילוב של קורסים תיאורטיים עם הכשרות מעשיות, הסטודנטים רוכשים את הכישורים הדרושים להם כדי לשגשג במסגרות מקצועיות מגוונות. 


שאלה: כיצד ההכשרה המעשית תורמת למוכנות הסטודנטים לשוק העבודה?


תשובה: הכשרה מעשית משולבת בתכנית לימודי תואר עבודה סוציאלית החל מהסמסטר השני של השנה הראשונה ללימודים, ומאפשרת לסטודנטים ליישם ידע תיאורטי במסגרות מן העולם האמיתי. חוויה מעשית זו לא רק משפרת את הבנתם של של הסטודנטים בעקרונות העבודה הסוציאלית כפי שהם באים לידי ביטוי בשטח, אלא גם מציידת אותם במיומנויות הפרקטיות הדרושות כדי להצטיין בקריירה העתידית שלהם.


שאלה: באיזה אופן ניתן ליישם תואר ראשון בעבודה סוציאלית?


תשובה: בוגרי לימודי עבודה סוציאלית בעלי תואר ראשון נרשמים בפנקס העובדים הסוציאליים בישראל ומוענק להם רישיון עבודה בתחום, איתו הם יכולים להיות מועסקים בפועל במקצועות העבודה הסוציאלית במגוון של שירותים שונים במדינת ישראל. 


שאלה: מה הם תנאי הקבלה עבור לימודי עבודה סוציאלית לתואר ראשון?


תנאי הסף לקבלה למסלול תואר ראשון בעבודה סוציאלית במכללה האקדמית צפת הם: ממוצע בגרות 80 ומעלה, פסיכומטרי בציון 520 ומעלה (באחד מהשקלולים) או קבלה על סמך ציון סכ"ם של 560 (בתנאי שהציון המינימאלי בפרק הרב תחומי של הפסיכומטרי הוא 500). בנוסף עומד רף הדרישה באנגלית על ציון של 85 ומעלה במבחן אמי"ר/ אמיר"ם או חלק האנגלית בפסיכומטרי. כמו כן יש לעבור ראיון אישי טרם הקבלה לתואר. למועמדים בגילאי 35 ומעלה ישנו פטור מציוני פסיכומטרי, בעוד שבעלי תואר ראשון במקצוע אחר הרוצים להתקבל למסלול לימודי תואר בעבודה סוציאלית נדרשים לממוצע של 80 ומעלה בלימודי התואר הקודם שלהם.  


למידע על תואר שני בעבודה סוציאלית היכנסו עכשיו

צור קשר

ראשת בית הספר לעבודה סוציאלית
ד"ר אתי בהם טביב
etib@zefat.ac.il
מזכירת בית הספר לעבודה סוציאלית
גב' נוי קריאף
Noyk@Zefat.ac.il
מזכירת בית הספר לעבודה סוציאלית
גב' שירה כרסנטי
Shirak@Zefat.ac.il
למתעניינים ומועמדים חדשים
1800-344-544
hahvana@Zefat.ac.il

מאפייני בית הספר לעבודה סוציאלית

בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית צפת מעוגן בתפיסה לפיה תהליך הלמידה משלב הקניית ידע, מיומנויות, ערכים ואתיקה על פי הקווים המנחים את מקצוע העבודה הסוציאלית. הלמידה מבוססת על גישה גנרית ומיועדת לקידומם של פרטים, משפחות קבוצות וקהילות תוך דגש על הכרה ברבגוניות של החברה הישראלית. הלימודים מתמקדים בהכוונת הסטודנטים לפעול לפיתוח חוסן אישי, משפחתי וקהילתי, סולידריות, שוויון וצדק חברתי תוך חתירה למיצוי זכויות, שינוי קהילתי חברתי ושינוי מדיניות בתהליכי ההתערבות. בית הספר שם לו למטרה להכשיר את הסטודנטים לתפקידי מנהיגות מקצועית בשירותי הרווחה ובקהילתם. ההכשרה המעשית מתמקדת באזורי הפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל. מושם דגש על שילוב ודיאלוג בין הלמידה העיונית והלמידה ההתנסותית, בהכשרה המעשית.
סגל ההוראה בבית הספר, כולל חוקרים ואנשי מקצוע בעלי ידע אקדמי ומעשי מגוון, בתחומי הפרט, המשפחה והקהילה, המיקרו והמקרו בעבודה סוציאלית ובשילוב ביניהם. חברי הסגל מובילים מחקרים בתחומים השונים של עבודה סוציאלית, בארץ ובעולם ובעלי מחויבות חברתית גבוהה. ההוראה מתבססת על תיאוריות של עבודה סוציאלית, מדעי החברה והרוח ועל ידע אישי ותרבותי של העוסקים בה ושל המשתמשים בשירותיה.
בית הספר שם לו למטרה ללמד ולפתח ידע עדכני באופן דדוקטיבי, מתוך תיאוריות קיימות וכמו כן ידע אינדוקטיבי על סמך התנסות של אוכלוסיות יעד ואנשי מקצוע.

מידע שימושי

המרצים שלנו

ד"ר אתי בהם טביב, ראשת בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית צפת (צילום: יוני לובלינר)

ד"ר אתי בהם טביב

ראשת בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית צפת

שחר מלאכי

עבודה סוציאלית

”המכללה היא כמו הבית שלי“

אני מרגיש שהגעתי למקום הטבעי שלי. כמושבניק שגדל בסביבה חקלאית ירוקה ורגועה, המכללה היא כמו הבית שלי. סביבת הלימודים טבולה בירוק, בעצים, פרחים ושקט. פשוט כיף ללמוד באווירה כזו.

קורל יקוטי

סטודנטית לעבודה סוציאלית

”ובמקום שאין אנשים השתדל להיות איש“

מסכת אבות ב

המכללה האקדמית צפת מקדמת את בני ובנות העדה האתיופית

המכללה האקדמית צפת, בשיתוף קרן באדר האמריקאית, מציעה לסטודנטים בני ובנות העדה האתיופית, הלומדים במסגרת תוכנית מנהיגות ולימודי תואר ראשון בחוג לעבודה סוציאלית, מלגת לימודים מלאה בגובה שכר לימוד מלא וסבסוד מלא של שכר הדירה והמגורים במעונות המכללה למשך שלוש שנות הלימודים בתוכנית

לפרטים המלאים ולהרשמה לתוכנית לחצו כאן >>