לימודי מערכות מידע ניהוליות - תואר ראשון במערכות מידע ניהוליות | המכללה האקדמית צפת
שינוי גדול מתחיל בצעד קטן

חובה

הודעתך נשלחה

תשובה תישלח אליך בימים הקרובים
תואר ראשון במערכות מידע ניהוליות

מערכות מידע ניהוליות - תואר ראשון

תואר ראשון במערכות מידע ניהוליות

לימודי מערכות מידע ניהוליות: אודות

  • משך הלימודים
    שלוש שנים
  • היקף הלימודים
    120 נקודות זכות

לימודי מערכות מידע ניהוליות מספקים את הכלים להשתלב בתעשיית ההייטק הנחשקת ולסלול את הדרך לקריירה נוצצת, מאתגרת ומעניינת במיוחד. בפרק זמן של 3 שנים אקדמיות, הסטודנטים לתואר ראשון במערכות מידע לומדים חוויית משתמש, ניתוח מערכות, יזמות, מסלול מיוחד לבריאות דיגיטלית, ועוד מגוון כלים ופרקטיקות שהם צוברים בקורסים השונים בשיטות לימוד מהפכניות - משחקים והקאתונים, שהופכים את תקופת התואר הראשון חוויתית ומהנה.

כמו כן, בתואר הראשון במערכות מידע ניהוליות במכללה בצפת, יש דגש מהותי על הפן המעשי -הסטודנטים במסלול זה נהנים משלל התמחויות שמעניקות להם טעימה משגרת העבודה השוטפת, וכן עושים את פרויקטי הגמר שלהם בשיתוף עם התעשייה וכך עושים את צעדיהם הראשונים בתחום, יוצרים קשרים ובונים מוניטין שיאפשר להם מעבר חלק מכיתת לימוד מערכות מידע ניהוליות הישר לתעשייה.

בחברת המידע שבה אנו חיים, אחד המקצועות המבוקשים
והמשתלמים ביותר לשכירים בארגונים וליזמים עסקיים היא עיסוק בטכנולוגיות המידע. טכנולוגיות המידע מצויות בכל רבדי החיים, הן מלוות אותנו הן בעולם העבודה בכל תחום בו נעסוק, והן בחיי הפרט. טכנולוגיות המידע מתקדמות היום לכיוונים מרתקים כמו: רכב אוטונומי, רפואה מותאמת
אישית, עגלת קניות חכמה, מערכת שליטה על רמזורים, סייבר הגנתי והתקפי ועוד.

האנשים העוסקים בתחום זה משפיעים על חייהם של אנשים רבים בכל התחומים. ישראל היא מעצמה בתחומי טכנולוגיות המידע, וקיים ביקוש גדול לאנשים מוכשרים בתחום הזה..

התוכנית, שנעשית בשיתוף ומעורבות של חברות בתחום טכנולוגיות המידע, נועדה להכשיר את הלומדים להשתלבות בתעשיית טכנולוגיות המודע הישראלית. הצלחה בתוכנית, כמו גם העבודה בתחום טכנולוגיות המידע, מחייבת כישורים ומיומנויות בתחומי הטכנולוגיה, החשיבה הלוגית והמתודולוגית, יכולת תכנות וניתוח מערכות. הלומדים בתוכנית מקבלים גם רקע טוב בנושא של חשיבה יזמית וחדשנית.

מערכות מידע ניהוליות: מטרת הלימודים


החוג למערכות מידע ממוקד בנושא הכשרת סטודנטים שיוכלו להשתלב בעבודה בתחום טכנולוגיות המידע. כדי להגשים את המטרה, הלימודים יהיו באוריינטציה מעשית. במסגרת הלימודים יתאפשר לסטודנטים לבצע התמחות ופרויקט גמר.

מבנה הלימודים בלימודי מערכות מידע ניהוליות


התכנית הינה תלת- שנתית וכוללת 120 נקודות זכות. הלימודים מתחלקים לארבעה אשכולות:

האשכול הטכנולוגי-מתודולוגי שמכיל קורסי ליבה בתחומי התכנות, טכנולוגיות המידע, ומתודולוגיות בתחומי ניתוח מערכות וחשיבה עיצובית.

התמחות ממוקדת: מקבץ מקצועות המאפשר העמקה בתחומים: פיתוח תוכנה, ומדעי הנתונים.

כישורים מתמטיים ולוגיים: רקע מתמטי ולוגי שעומד בבסיס הטכנולוגיות, למשל: סטטיסטיקה שהיא בבסיס מדעי הנתונים, לוגיקה שהיא בבסיס מסדי הנתונים, וחקר ביצועים שהיא בבסיס פתרון בעיות מעשיות.

כישורים רכים: גורם מפתח בהצלחה בעולם העבודה הוא מיומנות בכישורים נוספים הקרויים "רכים". נושא מוביל הוא הקניית כישורים של חשיבה חדשנית, חשיבה עסקית והבנת תהליך היזמות. בנוסף יכולות למידה עצמית, עבודת צוות, הצגה בכתב ובע"פ. כישורים אלו משלימים את הידע הטכנולוגי.

בין נושאי הלימוד:


בשנה א'
יסודות מערכות מידע, יסודות התכנות ותכנות מונחה עצמים, הסתברות וסטטיסטיקה, סדנא במיומנויות למידה, מודלים עסקיים, סדנא ביזמות וחדשנות
בשנה ב'
ניתוח ועיצוב מערכות, חשיבה עיצובית, מבני נתונים, מסדי נתונים, נתוני עתק וכריית מידע.
בשנה ג'
גולת הכותרת של שנה זו היא פרויקט הגמר המקיף שנעשה בתעשייה או כפרויקט יזמי. כמו-כן אפשרות להתמחות בתעשייה, ומלבד זאת: אבטחת מידע בסייבר, משחק עסקים, וקורסים מתקדמים בתחומי התוכנה

התמחות בתעשייה
קיימים שני קורסים - הטמעת תוכנה וניהול פרויקטים ומיזמים בהם סטודנטים יכולים להתמחות בתעשייה, כאשר ההתמחות היא חלק מתוכנית הקורס ונעשית בפיקוח אקדמי.

מערכות מידע ניהוליות - אפשרויות תעסוקה


בוגרי התוכנית לתואר ראשון במערכות מידע יכולים להיות מועסקים בתחומי: פיתוח תוכנה, ניתוח נתונים, ניתוח מערכות, הטמעה ותמיכה במערכות מידע בארגון, ומומחי עיצוב חווית המשתמש. ובנוסף להיות יזמים, או לעבוד במיזמים טכנולוגיים. העבודה היא בארגונים מסוגים שונים: חברות רב-לאומיות העוסקות בפיתוח טכנולוגיות מתקדמות, חברות מקומיות המספקות שרותי פיתוח ותמיכה, ארגונים גדולים וקטנים לפיתוח ותמיכה במחשוב הארגוני, וחברות הזנק. במכללה יש מרכז קריירה שעומד בקשר עם גופים בתעשייה,

לימודי המשך במערכות מידע ניהוליות


בוגרי התוכנית יוכלו להמשיך לתואר שני במערכות מידע, לתואר שני במנהל עסקים MBA בהתמחות מערכות מידע או בהתאם לתנאי הקבלה וההשלמות הנדרשות באותו מוסד.

צרו קשר

ראש החוג
פרופ' עפר עציון
Opher.Et@zefat.ac.il
מזכירת החוג
רולה זכנון
rolaz@Zefat.ac.il
למתעניינים ומועמדים חדשים
1800-344-544
hahvana@Zefat.ac.il

כל מה שאתם צריכים לדעת על התואר במערכות מידע

מידע שימושי

מערכת שעות תשפ"ד

סטאס גופשטיין

שמיר אופטיקה, מיישם מערכות מידע

”התחלתי וסיימתי תואר תוך כדי עבודה ופיתוח הקריירה שלי“

המכללה האקדמית צפת היא ללא ספק מקום שמאפשר למידה של תואר תוך כדי עבודה עם התחשבות בצרכי הסטודנטים. התחלתי וסיימתי תואר תוך כדי פיתוח הקריירה שלי, תודה.

אשרף מחאמיד

Tower Semiconductor

”בזכות הלימודים שיפרתי את יכולותיי“

סיימתי תואר ראשון בהצטיינות במערכות מידע וקיבלתי כלים ושדרגתי את יכולותיי. היום אני משתמש בכלים שלמדתי ב Big data ובניתוח נתונים ביומיום בעבודה.

אריאל דותן

סטודנטית בחוג למערכות מידע ניהוליות

”שיתוף פעולה פורה בין הסטודנטים“

במסגרת לימודיי בחוג למערכות מידע ניהוליות, העשרתי את הידע האישי והמקצועי שלי בתחומים רבים, במיוחד בנושא המידע הנרחב ברשת האינטרנט, שהפכה לחלק בלתי נפרד מחיינו בעידן המודרני.

איוב ביבאר

מערכות מידע ניהוליות

”ההצלחה הינה פועל יוצא של השקעה“

ההצלחה הנה פועל יוצא של השקעה והירתמות למסע של אתגרים מעניינים במשך שלוש שנים של לימודים מרתקים

פרופ' עפר עציון - ראש החוג לתואר ראשון במערכות מידע ניהוליות
אצלנו תרכשו ידע וכישורים שיהוו כרטיס כניסה להייטק, תוך התנסות מעשית, ובאווירה תומכת.

פרופ' עפר עציון

ראש החוג