חילופי נשיאים במכללה האקדמית בצפת - פרופסור ברוך נבו החליף את אהרון קלרמן

בטקס מרגש בהשתתפות מאות מוזמנים ובני משפחה, נפרדה המכללה האקדמית צפת מנשיאה היוצא פרופ' אהרן קלרמן, וקדמה בברכה את הנשיא הנכנס פרופ' ברוך נבו.   

אחרי 7 שנים במהלכן הוביל את המכללה האקדמית צפת להישגים אקדמיים והתפתחותיים מרשימים, סיים בימים אלה פרופ' אהרן קלרמן את תפקידו כנשיא המוסד האקדמי בצפון. בתקופת כהונתו יצאה המכללה לדרך עצמאית חדשה עם הפעלתן של 11 תוכניות לימוד לתואר ראשון ועוד  3 תוכניות בשלבי אישור שונים, התרחבות  משמעותית בתשתיות עם רכישתם של מבנים חדשים ובהם מתחם 'בית בוסל',  גידול חסר תקדים במספר הסטודנטים, שילובה בלימודים אקדמיים של האוכלוסייה החרדית בגליל, פתיחת בית מדרש ומעורבותה של המכללה בפעילות חברתית ותרבותית בקהילה, ועוד.

פרופ' אהרן קלרמן "מודה אני לשם יתברך על שזיכה אותי להביא לבניינה של המכללה, ברוח ובחומר, באדם ובבנין לכל תושבי הגליל. חב אני חוב של תודה עמוקה לבני משפחתי ובמיוחד לרעייתי היקרה והאהובה מיכל. אני חב חוב של כבוד לכל אלה שעמלו עמי ללא לאות, במסירות עמוקה, לבניינה של המכללה".

7 שנים אחרי שסיים את תפקידו כנשיא המכללה חזר השבוע פרופ' ברוך נבו למכללה האקדמית צפת ונבחר לתקופת כהונה חדשה. פרופ' נבו הביא בשנת 2007 לפריצת דרך במעבר של המכללה מחסותה של אוניברסיטת בר אילן למכללה עצמאית, והניח את התשתית הראשונית לתוכניות הלימוד העצמאית לתואר ראשון עם האישור שניתן לפתיחתו של  החוג במדעי ההתנהגות.

פרופ' ברוך נבו "שמחתי לחזור למכללה רק בגלל האנשים שהשארתי פה. החזון של המכללה הוא משותף לכולנו: להחזיר לצפת את מרכזיותה כמוקד האינטלקטואלי של העם היהודי, של השכל והרוח. זה המקום אליו אנחנו שואפים".

שמואל הר נוי, מנכ"ל המכללה שגם הנחה את האירוע  ברך: "טקס הפרידה מפרופ' קלרמן הפך אירוע משולש בו אנו נפרדים מהנשיא היוצא, מקדמים בברכה חמה את פרופ' ברוך נבו הנשיא הנכנס, ומעניקים למכללה מתנה יקרה מפז של פתיחת 'בית ווהאל', הספריה והאודיטוריום החדשים. לכבוד היה לי לכהן כמנכ"ל המכללה בצד פרופ' אהרן קלרמן. אין כל ספק שתרומתו ופועלו ימשיך להדהד שנים רבות. אני מאחל לו הצלחה בהמשך דרכו".

עו"ד אריה הרמלין יו"ר הועד המנהל  "פרופ' אהרן קלרמן עזר לנו להגשים חלומות. עוד לא הגשמנו את כולם אבל החלומות שהוגשמו עד היום בפרק הזמן שאהרן הנהיג את המכללה, מעוררי השתאות וראויים לכל שבח".

אילן שוחט, ראש העיר צפת "מעבר לאהבתו למכללה, צפת הייתה קרובה ללבו של לפרופ' קלרמן. המייחד את תרומתו לעיר היא בחשיבה שהקדיש לשילובים, לחסויות, לחוגים שהמכללה מלמדת, מעורבותם של סטודנטים ברשות המקומית ובקהילה, ועוד. זה הסוד והיתרון של מוסד אקדמי התורם לקהילה והופך לחלק בלתי נפרד ממנה".

האירוע התקיים באודיטוריום החדש 'בבית וואהל' בהשתתפות חברי הועד המנהל, המועצה האקדמית, האסיפה הכללית, הנהלת ידידי המכללה, סגל המרצים והעובדים, ובני משפחתם של הנשיא היוצא והנכנס. שני רגעים מרגשים במיוחד חתמו את הטקס. הראשון, כאשר צוות המנהלים בראשותו של המנכ"ל הודו לפרופ' קלרמן בשיר פרידה אישי והשני, כאשר כל נכדיו הופיעו לכבודו בשיר מרגש. 

 

"לכתבה ב- "חדש בגליל

  המוזמנים באירוע הפרידה מפרופ' קלרמן נשיא המכללה האקדמית צפת
  הנשיא היוצא והנשיא הנכנס - פרופ' אהרן קלרמן ופרופ' ברוך נבו 2
  הנשיא היוצא והנשיא הנכנס - פרופ' אהרן קלרמן ופרופ' ברוך נבו 3
עבור לתוכן העמוד