• מערכות מידע

דבר ראש החוג

דבר ראש החוג (הגדל)

המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג), אישרה למכללה האקדמית צפת, לפתוח תוכנית לימודים עצמאית חדשה - לימודים לתואר ראשון במערכות מידע קהילתיות.

התחום מוצע כבר מזה כמה שנים במוסדות אקדמיים שונים בעולם תחת הכותרת Community Informatics - ועכשיו אפשר ללמוד אותו גם בישראל! מדובר בתחום בתוכנית אקדמית ראשונה מסוגה המבוססת על גישה רב-תחומית, המשלבת היבטים טכנולוגיים והיבטים חברתיים גם יחד. החוג למערכות מידע קהילתיות יעניק ללומדים תשתית אקדמית וכלים להתפתחות מקצועית המותאמים לצרכי הארגונים, הקהילות והמשתמשים האנושיים בעידן הידע של המאה ה-21.

תכנית הלימודים בחוג למערכות מידע קהילתיות עוסקת בתכנון, הטמעה ושימוש במערכות מידע ובתשתיות של טכנולוגיות מידע על ידי ארגונים וקהילות מקומיות. התכנית מיועדת להכשיר אנשי מקצוע בעלי הבנה רחבה וכלים להתמודד עם עבודה בסביבה ארגונית הצפויה לשינויים תכופים, עם ההתפתחויות הטכנולוגיות המהירות, ועם הצורך בלמידה מתמשכת.

מערכת המידע היא צומת המחבר בין משתמשיה האנושיים, הטכנולוגיות המשרתות אותה והסביבה הארגונית והחברתית בה היא פועלת. לפיכך, ליבת התכנית כוללת נושאים מתחום מדעי המחשב, טכנולוגיות מידע ומערכות מידע וגם נושאים מתחום הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה והתרבות הארגונית. גישה רב-תחומית זו צוברת תאוצה והכרה בינלאומית בעשור האחרון, והיא מתאימה במיוחד למכללה האקדמית צפת ולפסיפס האנושי המגוון של הסטודנטים והמרצים הבאים בשעריה. לימודי תואר ראשון BA במערכות מידע קהילתיות עונים על הצורך ההולך וגובר של סטודנטים רבים המבקשים ללמוד מקצוע בעל פוטנציאל לצמיחה והתפתחות המשלב ידע טכנולוגי עם הבנה של תהליכים חברתיים, במהלך הלימודים משולבים סיורים במוקדי תעסוקה. בוגרי החוג יוכלו להשתלב במגוון רחב של משרות וארגונים בתפקידי תכנון, תפעול, הטמעה, הדרכה וניהול של מערכות מידע.

אני מברכת את המחזור החדש של הסטודנטים שמתחילים את לימודיהם בחוג החדש למערכות מידע קהילתיות ומאחלת לכולנו הצלחה, התפתחות וחדשנות.

 

ד"ר דלית לוי

ראש החוג

 

 

 

 

עבור לתוכן העמוד