• תמונה

טקס שהתקיים היום להסרת הלוט במבנה 'בית השער' במכללה האקדמית צפת

25/10/2017

מבנה 'בית השער' ההיסטורי, עבר שיחזור מדויק ונראה חדש כביום חנוכתו בשנת 1908. במבנה הוקמו גלריה מתחלפת לאמנות וחדר מורשת, ובו 'סיפורו של מקום' – סיפורו של 'בית בוסל', והוא יהווה את שער הכניסה למתחם, שיהפוך בעתיד לקמפוס המרכזי של המכללה האקדמית צפת. היום 23.10.2017  התקיים טקס הסרת הלוט ב'בית השער' בהשתתפות ראובן פינסקי, ראש אגף בכיר מורשת, משרד ירושלים ומורשת, שלמה קופל, משנה למנכ"ל המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, אורי ציוני, מנהל מחוז הצפון של המועצה לשימור אתרי מורשת בישראל, עו"ד אריה הרמלין, יו"ר הועד המנהל של המכללה, אילן שוחט, ראש עיריית צפת, שמוליק בן טובים, חבר חבר הנאמנים, מרצי ועובדי המכללה, ונכבדים רבים.

 

פרופ' חיים ברייטברט, נשיא המכללה האקדמית צפת "זה השער לה' צדיקים יבואו בו. יישר כח לכל העוסקים במלאכה אני מאחל לכולנו כי שער זה שמחזיר עטרה ליושנה עם ראייה לעתיד, יהיה מקום של משפט, צדק ומדע. אין סמליות גדולה יותר מזו להמשך פתוח המכללה".

 

שמואל הר נוי מנכ"ל המכללה "שיקום ושיחזור 'בית השער' הוא סיום השלב הראשון של פיתוח מתחם בית בוסל. חנוכת 'בית השער' והסרת הלוט מהווים  פתיחת שער חדש ואבן דרך בהתפתחות המכללה וביסוסה, הן האקדמי והן התשתיתית".

 

מצורף קישור לצילומים מטקס הסרת הלוט במבנה 'בית השער' שהתקיים היום במכללה.

 

עוד בנושא זה...

עבור לתוכן העמוד