• תמונה

אמנים מובילים מהעולם ואירועים מוסיקאליים מרגשים בכיתות אמן במכללה האקדמית צפת

13/08/2017

חגיגה כפולה:

מופע סיום כיתות האמן יהיה אירוע פתיחת פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי בצפת

 

קונצרט לזכרו של חלל צה"ל שנהרג בצוק איתן והשמעת בכורה ליצירה שנכתבה על פי דמותו, קונצרט מחווה לפסנתרניות ששרדו את גטו טרזין, קבלת שבת מוסיקאלית ומופע 'מלווה מלכה' בצאת השבת בעיר העתיקה, קונצרט שיא של 120 אמנים על במה אחת ועוד: הם רק חלק ממופעי פרויקט כיתות האמן הבינלאומיות בצפת שיתקיים במתחמי המכללה האקדמית צפת השבוע (16-22.8) ויקדים את פסטיבל הכליזמרים הבינלאומי בעיר המציין 30 להקמתו (22-24.8), עם עשרות מוסיקאים מרחבי העולם שישתתפו באירוע מוסיקאלי בשלל סגנונות, כולל מופעים מיוחדים בכניסה חופשית לקהל הרחב.

 

במסגרת הפרויקט הבינלאומי יתקיימו בקמפוס המכללה האקדמית צפת, הרצאות, כיתות אומן, יועברו שיעורים פרטניים, יוקרנו סרטים מוסיקליים וייערכו מופעים וערבי ג׳ם-סשן לקהל הרחב, אשר יוכל גם השנה לצפות באופן חופשי בחזרות ובשיעורים המיוחדים.

 

האמנים המובילים שישתתפו השנה בפרויקט הבינלאומי יגיעו מגרמניה , מאוקראינה , מבלגיה  ומישראל.  מנהלן של כיתות האמן הבינלאומיות יהיה הכנר הבינלאומי אייל שילוח, שהוא גם מנהלו המוסיקלי של פסטיבל הכליזמרים.

 

אחד המופעים המיוחדים שיתקיימו במסגרת פרויקט כיתות אמן הוא  קונצרט לזכרו של סמ"ר עוז מנדלוביץ ז"ל שנפל במהלך צוק איתן. מדובר בשיתוף פעולה בין המשפחה לבין אייל שילוח, הכנר הבינלאומי, שהחליט להנציח את זכרו של עוז כשהוא מנגן בכינורו מעל במות העולם. משפחתו של מנדלוביץ תעניק מלגות לזכרו של עוז לסטודנטים ולחיילים נגנים מצטיינים במהלך  קונצרט קלאסי מיוחד, בו תנוגן לראשונה גם  יצירה מוסיקלית שהולחנה על פי דמותו של עוז.

 

במסגרת שיתוף הפעולה עם קרן טרזין, ייערך מופע מחווה לשלוש אמניות ענק פסנתרניות ששרדו את גטו טרזין: אליס הרץ זומר שנפטרה לפני כ-3 שנים בגיל 110, הפסנתרית אדית קראוס שנפטרה בגיל 100 לפני כ-4 שנים, וזוזנה רוז׳יצ׳קיבה שהיא היא צ'מבליסטית צ'כית יהודייה שהתפרסמה בעולם בהופעותיה. במהלך הקונצרט תבוצענה גם יצירות של מלחינים יהודיים שנספו בשואה. המופע יתקיים במעמד בני משפחתם של חלק מהנגניות. בנוסף, במהלך השבוע יתקיימו במכללה הרצאות בנושאי יהדות ומוסיקה בהיסטוריה, יוקרנו סרטים ותוצג תערוכה נודדת של ציורי ילדים ממחנה טרזינשטאט.

 

מופעים מיוחדים יתקיימו במתחם 'חצר עבו' בצפת: מופע 'לכה דודי לקראת כלה' ומופע "צפטיש - מלווה מלכה" - מופע המשלב ניגונים חסידיים, כליזמר אותנטי וניגוני מירון עם סיפורי חסידים עסיסיים ומרתקים.  

 

"גם השנה תקיים צפת פרויקט מוסיקלי בינלאומי כה חשוב במגוון סגנונות מוסיקליים, עם ייחודיות המושכת אליה נגנים ממדינות שונות בעולם" אמר אייל שילוח, "יחד עם יו"ר פסטיבל הכליזמרים יגאל שטרית והנהלת העיר הושקעה עשייה רבה בתוכנית מוסיקלית עשירה ומיוחדת, כולם מוזמנים להגיע ולהתרשם".

שמואל הר נוי, מנכ"ל המכללה האקדמית "אנו גאים לקחת חלק בחוויה המוסיקאלית הבינלאומית ולפתוח את שערינו לקהל הרחב המוזמן להתרשם מייחודו של הקמפוס ההיסטורי, וליהנות מאירועי התרבות ללא תשלום ובאווירה גלילית מיוחדת".

 

 

 

 

 

 

להרחבה - כיתות האמן הבינלאומיות בצפת: עשרות אמנים מרחבי העולם ומופעים מיוחדים

עוד בנושא זה...

עבור לתוכן העמוד